Pagrindinis > Dėmesio! > Lietuvos jaunimo džiazo orkestras kviečia į „Džiazo malūną“

Lietuvos jaunimo džiazo orkestras kviečia į „Džiazo malūną“

Rugpjūčio 5 d. Paežerių dvaro parke – jaunųjų atlikėjų festivalio „Karvelėli mėlynasai“ ketvirtasis koncertas „Džiazo malūnas“, į kurį kviečia Lietuvos jaunimo džiazo orkestras.

Tai pirmasis Lietuvoje jungtinis į jaunimą orientuotas ir jaunimo saviraiškos poreikius tenkinantis orkestras. Mintis apie jaunimo orkestrą kilo „Jazz Academy” įkūrėjui Arnui Mikalkėnui ir „Klaipėdos džiazo orkestro” vadovui Kęstučiui Sovai, kai 2020 m. reikėjo paruošti programą „Broma Jazz” festivaliui. Po sėkmingo pasirodymo kolektyvas ir toliau gyvuoja, plečia savo programos apimtis ir didina pasirodymų skaičių. Lietuvos jaunimo džiazo orkestras turi tikslą – padėti jauniems atlikėjams megzti kontaktus dar jų muzikinio kelio pradžioje ir įprasminti jų muzikos studijas. Iš šio tikslo ir kilo kolektyvo pavadinimas –  tai jaunimui skirtas orkestras. Be to, nors orkestro pagrindą sudaro Kauno ir Klaipėdos jaunieji menininkai, bet bendra atlikėjų geografija yra daug platesnė – šiuo metu čia groja jaunimas iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kupiškio, Skuodo bei Vilkaviškio.

Visi orkestro nariai mėgsta aktyvią veiklą. Daugelis dalyvauja pėsčiųjų žygiuose, keliauja dviračiais ar šiaip leidžia laiką gamtoje su draugais, bet susitikę kartu panyra tik į muzikinį gyvenimą – repetuoja, kuria, analizuoja įvairius muzikinius žanrus, lanko koncertus ir kitus kultūrinius renginius. Labiausiai įstrigęs nuotykis, kai orkestras važiavo į „Vilnius Jazz Night Stage” ir fleitininkė Ugnė per klaidą traukinyje paliko savo fleitą, laukė perklausa, tad vytis traukinį nebuvo laiko. Visgi pavyko susitarti, kad traukinio mašinistas perduotų fleitą kitam mašinistui, ir fleita sėkmingai grįžo į geležinkelio stotį. Jaunųjų muzikantų paklausus, kuris kūrinys jiems labiausiai prie širdies, sunku būtų išskirti vieną, tačiau šiuo metu artimi du nauji kūriniai – tai Austėjos Marijos Kimbartaitės ir Deivido Skridailos „No name” bei Arno Mikalkėno „3×3”. Jie atlikėjams kelia iššūkius, bet tuo pačiu metu yra labai smagūs groti. Šių kūrinių dėka jie girdi visą orkestro progresą, susigrojimą, įvairius mažus niuansus.

Lietuvos jaunimo džiazo orkestrui yra labai svarbu išlaikyti savąjį identitetą, puoselėti kūrybiškumą ir saviraišką per improvizacijos meną. Šio kolektyvo atlikėjai vertina natūralumą – tradicinis  akustinis garsas ir išskiria šį jaunimo orkestrą iš mus supančios kultūrinės aplinkos.

Koncerto pradžia – 18 val., bilieto kaina – 10 ir 5 Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE