Pagrindinis > Namai > Būstas > Laminuotų grindų klojimo įrankiai

Laminuotų grindų klojimo įrankiai

Laminuotos grindys yra itin populiarus sprendimas tuomet, kai atitinkamą patalpą norisi aprūpinti patikima, atsparia, nebrangia ir lengvai prižiūrima grindų danga. Prie šių privalumų būtų galima pridėti ir plačias pritaikymo galimybes bei paprastą montavimą – nesklandumų neturėtų kilti net ir tuomet, jei šį darbą nuspręsite atlikti patys. Tiesa, kad visas procesas būtų sklandus, pirmiausiai turėtumėte apsirūpinti pagrindiniais įrankiais – įsitikinkite, ar visus juos turite savo garaže.

Plaktukas

Šis įrankis bus reikalingas tuo atveju, jei naudosite laminuotas grindis, kurios yra sujungiamos užrakto principu. Tuomet dvi lentelės yra priglaudžiamos viena prie kitos ir į vieną iš jų stuktelima plaktuku – taip abi detalės susirakina tarpusavyje. Iš pradžių kalti reikėtų per vidurį, o po to papildomai stuktelėti iš šonų. Tikėtina, kad plaktuką tikrai turėsite savo įrankių dėžutėje, o jei ne – bus puiki proga ją papildyti šiuo universalumo nestokojančiu gaminiu. Tuo labiau, kad jam neprireiks ir didelių išlaidų.

Siaurapjūklis

Šie įrankiai yra skirti laminato lentų pjaustymui. Tai rekomenduojama daryti iš apatinės jų pusės, kad būtų galima išvengti kraštų nutrupėjimo. Siaurapjūkliai gali pjauti tiek tiesias, tiek išlenktas linijas – galbūt pjaustant laminatą ši savybė nebus pati svarbiausia, tačiau ji užtikrins dar platesnes tokių įrankių pritaikymo galimybes. Kalbant apie jų tipus, populiariausi vis dar išlieka elektriniai siaurapjūkliai, kurie garantuoja ilgą nepertraukiamą darbą. Tačiau jei dėl vienų ar kitų priežasčių dirbdami neturėsite galimybės pasiekti elektros lizdo, laminatą galite pjaustyti ir su akumuliatoriniu įrankiu. Kaip alternatyvos gali būti naudojamos ir pakeliamos laminato pjaustyklės ar staklės. Tiesa, jų pritaikymo galimybės bus kiek labiau ribotos.

Juostinis spaustuvas

Šis įrankis pravers naudojant klijuojamas laminato grindis. Pasirinkus tokius gaminius, maždaug 15 minučių, kol išdžiūsta klijai, reikia užtikrinti, kad plokštės būtų gerai suspaustos. Būtent šį darbą ir atlieka juostinis spaustuvas. Jį taip pat galima pritaikyti tvirtinant rėmus, knygų lentynas, baldus ar kitus panašius gaminius. Laminato plokščių prispaudimui taip pat gali būti pasitelkiami specialūs jų priveržimo diržai, tad ir šiuo atveju pasirinkimo nestokosite.   

Laminato montavimo rinkiniai 

Atskirai galite įsigyti specialiai laminato montavimui sukurtus rinkinius, kuriuose rasite kai kuriuos iš čia minėtų įrankių ir įvairius papildomus priedus, kurie užtikrins dar sklandesnius darbus. Pavyzdžiui, tokiuose rinkiniuose dažnai randami pleištai, kurie yra skirti laminavimo atribojimui nuo sienos. Tiesa, jei atskirai jų neįsigysite, šiai užduočiai galėsite pasitelkti laminato lentelių nuopjovas. Taip pat komplektacijoje galima rasti strypus, kurie yra skirti patogesniam lentelių sujungimui. Priklausomai nuo konkretaus rinkinio, variantų neabejotinai rasite ir daugiau. Tiek juos, tiek pačias laminuotas grindis patogiai galėsite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Kampuotis

Tai – pakankamai paprastas, tačiau naudingas įrankis, kuris palengvins laminato montavimo darbus. Jis dažniausiai pasitelkiamas pakalimui tuomet, kai pabaigiama eilė ir užbaigiama paskutinė linija. Dažniausiai tokį įrankį galima pritaikyti ir kitoms medžiagoms, o jo įsigijimui neprireikia didelių pirminių investicijų.

Apsirūpinę visais šiais įrankiais, labai lengvai galėsite atlikti laminato grindų klojimo darbus. Kaip jau išsiaiškinome, daugelis jų garsėja universalumu, tad tokius įrankius pavyks pritaikyti ir ateityje laukiantiems meistravimo darbams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE