Pagrindinis > Kitos temos > Pūslelės ir nuospaudos ant pėdų: ar žinote kuo jos skiriasi bei kaip jas gydyti?

Pūslelės ir nuospaudos ant pėdų: ar žinote kuo jos skiriasi bei kaip jas gydyti?

Pritrintos pūslelės ant pėdų arba giluminės nuospaudos – tai skausmingos pasekmės nešiojant nepatogią, naują arba per mažą avalynę. To sudėtingiau išvengti ir šią permainingą vasarą, kada avalynę keičiame nuo basučių iki uždarų batelių ir sportbačių. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad labai svarbu gebėti atskirti avalynės pritrintas pūsleles ir nuospaudas, kadangi abiem būdingi skirtingi gydymo būdai.

Pritrynimas ir nuospauda – kuo skiriasi?

Pirmiausia reikia atskirti, kas yra nuospauda, o kas pritrynimas, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė.  Anot jos, vaistinėje užsukus klientui, neretai tenka drauge išsiaiškinti, kuris iš tikrųjų odos pažeidimas jį kankina.

„Nuospaudą ir pritrynimo sukeltą pūslelę ne visuomet paprasta įvardinti klientams, o tai labai svarbu, kadangi jų gydymas stipriai skiriasi. Todėl besikreipiant į vaistininką dėl vieno iš šių odos pažeidimų, jis jūsų perklaus – kaip šis atsirado ir atrodo. Pagrindiniai skiriamieji bruožai: nuospauda yra sukietėjusi, skaudanti ir ilgalaikė pasekmė, tuo tarpu pūslelė – momentinis avalynės nutrynimas“, – pasakoja J. Aleknienė.

Pūslelių priežiūra

Avalynės pritrintų pūslelių pradurti patiems namuose negalima, – kaip svarbiausią taisyklę įvardija vaistininkė. Ji pataria ant pūslelių klijuoti specialius hidrokoloidinius pleistrus.

„Hidrokoloidiniai pleistrai sugeria drėgmės perteklių ir sukuria palankias sąlygas odos pažeidimui gyti. Taip pat šie pleistrai apsaugo pūslelę arba žaizdą nuo purvo, mikrobų ir bakterijų, padeda išvengti naujų pūslių susidarymo. Tik nesistenkite šio pleistro nuimti nuo pūslelės anksčiau laiko – kantriai palūkėkite, kol jis pats nukris, o iki tol drąsiai maudykitės ir nebijokite jo sušlapinti“, – pasakoja J. Aleknienė.

Vaistininkė pataria rinktis storesnius pleistrus nuo pritrintų pūslelių. Tai apsaugos nuo tolimesnio avalynės trynimo. Visgi jeigu pagrindinė avalynės trynimo priežastis yra per maži batai, patariama ją pakeisti, mat čia nebepadės jokios kitos priemonės.

Nuospaudos

Susidaryti nuospaudoms prireikia daug laiko, tačiau dažniausiu atveju mes jomis susirūpiname tik pajutus skausmą, pasakoja vaistininkė. Norint panaikinti nuospaudas, veiksmingiausiai padeda priemonės su salicilo rūgštimi.

„Ši rūgštis pasiekia gilesnius odos sluoksnius ir sunaikina pačią nuospaudos šaknį. Pirmiausia nuospaudą galima gydyti naudojant pleistrus, kurių sudėtyje randama ši rūgštis. Kadangi ši neretai pradedama gydyti jau pajutus skausmą, patariama rinktis storesnius pleistrus, kurie padėtų išvengti diskomforto vaikščiojant. Ir svarbiausia – nešiokite patogią avalynę bei rinkitės natūralios sudėties kojines vietoje sintetinių“, – pataria J. Aleknienė.

Nuospaudos gali atsirasti ne tik ant pėdų, bet ir ant rankų. Kadangi jų oda yra minkštesnė, nuospaudos neretai susitvarko savaime, tačiau šioms nepranykstant vaistininkė pataria išmėginti drėkinančias voneles su aliejais arba kremą su šlapalu, kuris pašalina raginį odos sluoksnį.

Vaistininkė priduria, kad jei šalia nuospaudos atsirado žaizdelė – rūgšties naudoti negalima. Tokiais atvejais patariama kreiptis į specialistą, jog šis pašalintų nuospaudą chirurginiu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE