Pagrindinis > Dėmesio! > Lininės staltiesės vakaras žydinčiame Basanavičių sode

Lininės staltiesės vakaras žydinčiame Basanavičių sode

Jau nuo seno, vos tik pradėdavo šilti orai ir laukai bei sodai pasipuošdavo pavasarine žaluma, visiems norėdavosi kuo greičiau ištrūkti iš namų ir pasimėgauti grįžtančia saule bei pasiilgtu bendravimu.

Nuoširdžių pokalbių, draugiškų susitikimų pandeminiu laikotarpiu ilgėjosi ir Jono Basanavičiaus gimtinės kolektyvas. Todėl gegužės 14 dieną, minint Europos muziejų naktį, visus savo draugus ir norinčius jais tapti nusprendė pakviesti į „Lininės staltiesės vakarą žydinčiame Basanavičių sode“.

Šis vakaras – lyg aliuzija į kažkada Lietuvoje itin populiarias gegužines. XX a. pradžioje gegužinės buvo ne tik pasilinksminimai gamtoje, bet ir tam tikro nacionalinio ir politinio sąmoningumo erdvės, kur greta linksmybių, vaišių ar meninių programų kalbėtasi apie lietuvybę, savą kultūrą ir politiką. Gegužinėse dalyvaudavo ir kalbas sakydavo būsimieji valstybės kūrėjai, žymiausi to laikmečio kultūros žmonės. Čia pirmą kartą viešai prabilta ir apie nepriklausomą Lietuvą kaip politinę programą. Gegužinėse lankytis mėgo ir Jonas Basanavičius.

Jei ir Jūs norite laiku nukeliauti ten, kur draugo ar kaimyno pasisėdėjimas, nuoširdus pokalbis buvo didžiausia vertybė – atvykite į Ožkabalius! Suburkite šaunią kompaniją, pasirūpinkite sulankstomu stalu ir kėdėmis, dailia lino staltiese, moliniais indais, stalo įrankiais, dekoracijomis, kaimiškais užkandžiais bei gėrimais ir vienu pasirinktiniu ingredientu „suneštinės duonzupės“ virimui. Vakaro kodas – linas.

Mes Jums pažadame užburiantį pavasariškos gamtos grožį. Jaukią erdvę žydinčiame Basanavičių sode. Nuotaikingas trijų muzikantų grupės „Smetonos ūsai“ griežiamas praėjusio šimtmečio pradžioje skambėjusias melodijas: polkas, valsus, fokstrotus ir figūrinius šokius. Pačius geriausius tradicinių šokių mokytojus. Žavingosios etnomuzikologės, renginių ir laidų vedėjos, etninės kultūros puoselėtojos Loretos Sungailienės pasakojimus bei pašmaikštavimus.

Renginio metu galėsite nemokamai lankyti muziejaus ekspozicijas. Apžiūrėti Respublikinės kalviškosios kryždirbystės konkurso „Lietuvos Kalvių Kalvis“ dalyvių darbų parodą. Dalyvauti naktinėse muziejininkų lobio paieškose ir naujos, Sūduvos metams skirtos, edukacinės programos pristatyme. Tad gegužės 14 dieną 19 valandą Basanavičių sode kartu atverkime duris į jaukų bendrystės vakarą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE