Pagrindinis > Naujienos > Liudvinavo miestelis, minėdamas 296 -ąsias įkūrimo metines, alsavo sportu, teatru bei dainomis

Liudvinavo miestelis, minėdamas 296 -ąsias įkūrimo metines, alsavo sportu, teatru bei dainomis

 

Marijampolės savivaldybėje esančiame Liudvinavo miestelyje jau tradicija tapusi šventė, kasmet rengiama paskutinį rugpjūčio savaitgalį, ir šiemet džiugino miestelio ir aplinkinių gyvenviečių gyventojus bei svečius. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet tris dienas trunkanti miestelio šventė prasidėjo nuo įvairių sportinių rungčių ir varžybų, o vainikuota buvo įvairių kolektyvų bei atlikėjų pasirodymais.

Nuo rugpjūčio 28 d. iki 30 d. trukusi šventė prasidėjo sportinėmis rungtynėmis: pirmąją dieną gyventojai susirinko varžytis lauko teniso, biliardo, stalo teniso, šaškių, šachmatų rungtyse, o antrąją miestelio šventės dieną žaidėjai konkuravo tinklinio, futbolo, krepšinio ir lauko teniso varžybose.

Vakaro programoje kultūros namų salėje vyko teatrų festivalis „Žalias sodas“, kuriame dalyvavo Liudvinavo laisvalaikio salės vaikų teatras, žiūrovams dovanojęs spektaklį „Raganos miltai“. Taip pat vaidinimus surengė aktoriai iš Birštono kultūros namų teatro (spektaklis „Plutelė ir pelės“) bei Marcinkonių kaimo teatro atlikėjai, suvaidinę spektaklį pagal B. Villimaitės kūrinį „Mirusiųjų reikalai“. Renginio pabaigoje Liudvinavo laisvalaikio salės teatro „Žalias sodas“ aktoriai buvo pakviesti į sceną atsiimti apdovanojimų už jau pernai vykusioje suaugusiųjų mėgėjų teatrų šventėje „Atspindžiai 2014“ pripažintą spektaklį ,,Mediniai stebuklai”.

Po šio renginio prie Liudvinave esančio fontano būriavosi minios žmonių – visi jie susirinko pasiklausyti televizijos projekto „Lietuvos balsas“ laureato Pauliaus Bagdanavičiaus atliekamų baladžių.

Paskutiniąją šventės dieną miestelio gyventojai bei svečiai rinkosi į atlaidų šv. Mišias Liudvinavo parapijos bažnyčioje. Šalia jos, kaip ir kasmet, išsirikiavo prekybininkų turgelis – vieni pardavinėjo saldainius, kiti suvenyrus, treti siūlė rankdarbius iš medžio. Bene daugiausiai dėmesio sulaukė Liudvinavo proginės monetos – tereikėjo pasirinkti vieną iš siūlomų monetos reversų, ir moneta buvo iškalama čia pat. Pasibaigus šv. Mišioms, dauguma prekiautojų persikėlė į miestelio parką, kuriame nuo 17 valandos prasidėjo oficiali šventės dalis. Visą vakarą iki pat 23 valandos vyko įvairūs koncertai ir pasirodymai: šoko šokių kolektyvas „Žaltytis“, grojo Baraginės laisvalaikio salės kapela „Svaja“, dainavo ir miestelėnus linksmino estrados atlikėjas Radži, šventėje pasirodė ir kiti atlikėjai. Šventė baigėsi diskoteka jaunimui.  

Jau tryliktus metus Liudvinavo laisvalaikio salės vadovu dirbantis Paulius Ulevičius teigė, kad atlaidų Šv. Mišios parapijos bažnyčioje vyksta jau nuo neatmenamų laikų, o  miestelio šventė rengiama jau penkioliktąjį kartą. Pasak jo, buvusi Liudvinavo seniūnijos seniūnė, dabartinė Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė buvo viena iš pirmųjų, pradėjusių organizuoti miestelio šventę. Pirmaisiais metais šventės renginiai buvo nedideli, kuklūs, tačiau kiekvienais metais didėjo ir tapo savita miestelio tradicija. Kaip pasakojo laisvalaikio salės vadovas, šiais metais šventėje dalyvavo gausybė muzikos, teatro, šokių kolektyvų, vyko įvairių atlikėjų pasirodymų, tarp kurių populiariausias buvo atlikėjo Radži koncertas.  „Norėčiau padėkoti Liudvinavo seniūnijos seniūno pavaduotojai Astai Matukynaitei, kuri suorganizavo didelę dalį visos miestelio šventės, meno vadovei Vitai Gvazdaitienei, kuri padėjo pasirengti, pasipuošti šventei, taip pat savo kolegai Rimvydui Gucaičiui. Taip pat dėkoju ir atėjusiems į šventę – šiemet jų buvo neapsakomai daug, tikiuosi, kad kitąmet jų bus dar daugiau“, – kalbėjo meno vadovas.

Paulius KULBIS

Autoriaus nuotraukos.

Šventėje buvo galima pasidaryti monetą. "Atlaidiniai" saldainiai. Šventinė procesija. Liudvinavas ūžia. IMG_6322 Spektaklis „Raganos miltai“. Spektaklis „Raganos miltai“. Scenoje – teatro „Žalias sodas“ kolektyvas. Kalba meno vadovė Vita Gvazdaitienė. Scenoje – teatro „Žalias sodas“ kolektyvas. V. Gvazdaitienė sako padėkos žodį teatro artistams. Pauliaus Bagdanavičiaus koncertas vyko prie Liudvinavo fontano. Žmonės gausiai rinkosi į šv. Mišias. Bažnyčios teritorijos pašonėje įsikūrė prekiautojai. Gatvės prekyba. Scenoje Radži. Mes - scenoje! Šokio sūkury. Šokio sūkury. Mes - scenoje! Ryškiau už pilnatį! Liudvinavas švenčia! Liudvinavas švenčia! lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE