Pagrindinis > Namai > Būstas > Maniežai-lovytės: kaip pasirinkti tinkamą ir kokybišką?

Maniežai-lovytės: kaip pasirinkti tinkamą ir kokybišką?

Maniežas yra tarsi sulankstoma, kelioninė vaiko lovytė, kuri gali būti lengvai ir patogiai sulankstyta, sutalpinta į krepšį ir labai praverčia išsiruošus į keliones ar atostogas. Dažniausiai, maniežai-lovytės turi metalinį arba plastikinį rėmą, permatomus, iš tinklelio pagamintus šonus ir lengvai paminkštinta čiužinį. Daugelis maniežų gali būti aprūpinti patogiais ratukais, kurie palengvina maniežo perkėlimą iš vienos vietos į kitą. Taip pat, kelioninė lovelė arba maniežas gali būti skirtas ne tik miegui, bet ir saugiems vaiko žaidimams. Vienareikšmiškai, maniežas-lovelė turėtų būti daiktas, apie kurio įsigijimą turėtų pagalvoti kiekvieni tėvai. Jis ypač naudingas tiems, kurie dažnai keliauja, laiką leidžia pas senelius ar giminaičius. Tiesa, maniežai gali būti įvairiausių dydžių, formų ir dizainų, todėl, pasirinkti tikrai rasite iš ko. Šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie padės pasirinkti tinkamą maniežą-lovytę.

Dydis ir forma 

Nors šis aspektas daugeliui gali pasirodyti gana keistas, juk maniežas yra kelioninis ir sulankstomas, tačiau, maniežų-lovyčių dydžiai gali būti skirtingi. Iš esmės, maniežo dydžio pasirinkimas priklauso nuo to, kiek laiko planuojate jį naudoti. Jei tai tik laikinas lovytės pakaitalas – maniežas neprivalo būti itin didelis. Taip pat, jei maniežą naudosite naujagimiui, galite pasirinkti modelį su pridedamu lopšiu. Toks maniežas turės specialų, juosmens aukštyje tvirtinamą lopšį, kuris leis mažyliui saugiai ir patogiai miegoti, o tėvams – lengvai jį iškelti. Tiesa, lopšys gali būti naudojamas tik pirmus tris mėnesius po gimimo. Tačiau, vertėtų atminti, kad maniežą reikėtų rinktis atsižvelgiant į vaiko amžių bei svorį. Dažniausiai, maniežai yra skirti vaikams nuo 3 mėnesių iki net 5 metų. Tiesa, lengviausi ir kompaktiškiausi tiks mažiausiems vaikams, kurių amžius nesiekia 18 mėnesių. Na, o itin talpūs ir dideli maniežai tiks vaikams iki 5 metų, tačiau, jie bus sunkūs ir ne tokie kompaktiški. Didesni maniežai pravers ir tuomet, jei juos planuojate naudoti ne tik miegui, bet ir žaidimams. Kuo didesnis bus maniežas, tuo daugiau jis ir svers. Tai gali būti svarbu tiems, kurie nuolat keliauja. Naudinga žinoti ir tai, kad maniežai gali būti ne tik skirtingų dydžių, bet ir formų. Žinoma, klasikinis maniežas bus stačiakampio formos. Tačiau, galima rasti ir ovalių, šešiakampio formos maniežų. Šešiakampiai, tiesa, dažniausiai, būna skirti žaidimams.

Daug dėmesio skirkite rėmui 

Rėmas privalo būti tvirtas ir patvarus. Maniežų-lovyčių rėmai gali būti gaminami iš metalo arba plastiko. Metalinius rėmus turintys maniežai, žinoma bus tvirčiausi ir ilgaamžiškiausi. Tačiau, metalinis rėmas bus ir sunkesnis, todėl, toks maniežas gali būti nepatogus keliaujant. Tuo tarpu, plastikinis rėmas bus lengvesnis, lengviau sustatomas ir net minkštesnis, jei vaikas į jį atsitrenktų. Tačiau, plastikiniai rėmai gali lūžti. Taip pat, pravartu žinoti, kad maniežai su lanksčiais rėmo šonais nėra pats geriausias pasirinkimas. Nors jie lengviau sulankstomi, jie gali neatlaikyti didelės apkrovos ir atsirėmus gali tiesiog susilankstyti. Tuo tarpu, tvirtą rėmą turintys maniežai bus sunkiau sulankstomi, bet garantuos stabilumą. 

Lengvas ir patogus valymas – geriausias pasirinkimas

Naudinga rinktis maniežus, kurie yra ne tik lengvai sulankstomi, bet ir valomi. Rinkitės maniežus, kurie turi nuimamus užvalkalus. Juos galėsite lengvai išplauti skalbimo mašinoje, taip palaikydami maniežo higieniškumą. Įsitikinkite, kad užvalkalai gali būti nuimami ne tik nuo čiužinio, bet ir rėmo. 

Papildomos ypatybės

Skirtingi maniežai pasižymi ir skirtingomis ypatybėmis. Visų pirma, naudinga žinoti, kad maniežai-lovytės gali būti skirtingų dizainų. Vieni gali būti vienspalviai, iš kurių – tamsūs praktiškiausi. Kiti – išmarginti raštais ir ryškiomis spalvomis, kurios labai patinka vaikams. Dažniausiai, maniežai skirti žaidimams būna spalvingi, turi papildomus priedus, tokius, kaip kišenėles žaislams, apšvietimą ar net gali turėti muzikinę funkciją. Taip pat, naudinga žinoti, kad yra maniežų, kurie gali turėti ir atitraukiamus šonus. Tokie maniežai naudingi vyresniems vaikams, kurie patys galės atsitraukti maniežo tinklelį ir išlipti. Naudinga pasirinkti ir tokius maniežus, kurių šoniniai tinkleliai yra aiškiai perregimi. Tokiu būdu, vaikas galės matyti jį supančią aplinką. 

Nuo klasikinio maniežo iki prieškambario spintos – platų, įvairių baldų pasirinkimą ir draugiškas kainas rasite internetinėje svetainėje – varle.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE