Pagrindinis > Kitos temos > Remonto ir statybų specialistai – kaip atrasti patikimą?

Remonto ir statybų specialistai – kaip atrasti patikimą?

Daugeliui namų savininkų sunkiausia bet kokio remonto ar statybų projekto dalis yra ne pats darbo procesas, o rasti kompetentingą ir patikimą specialistą. Virtuvės spintelių montavimas, sienų griovimas, grindų plytelių klojimas ar terasos statymas yra nesudėtingos užduotys, palyginti su tuo, kaip sunku pasamdyti kokybišką darbininką. Kaip atrasti patikimą specialistą?

Dirbkite su licencijuotais rangovais

Licencijuoti rangovai turi kompetenciją ir patirtį, reikalingą projektui. Prieš akredituodamiesi jie turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Bendradarbiaudami su sertifikuotu paslaugų tiekėju galite būti tikri, kad darbas bus atliktas kokybiškai, remiantis įgūdžiais bei patirtimi. Tuo tarpu darbas su nekvalifikuotu meistru gali turėti neigiamų pasekmių jūsų namams ar kitam projektui. 

Užduokite daug klausimų ir gaukite raštišką pasiūlymą su sąmata iš kiekvieno specialisto. Lygindami pasiūlymus įsitikinkite, kad kiekviename jų nurodytos tos pačios medžiagos ir tos pačios užduotys. Rekomenduojama kreiptis į 10 rangovų, bet ir bent 5 sąmata padės jaustis užtikrinčiau lyginant galimybes ir priimant sprendimus dėl projekto.

Naudokitės rekomendacijomis

Patenkinti klientai rekomenduoja specialistus kitiems potencialiems klientams. Informuokite draugus, šeimą ir kolegas, kad ieškote remonto ar statybų specialisto. Jei jie yra bendravę su tokį darbą atliekančiu žmogumi ar įmone, jie jus gali paskatinti arba įspėti. Dažniausiai neoficialios rekomendacijos būna nuoširdžios. Jūsų artimieji papasakos, kas jiems patiko ir kas ne apie rangovą. Pasiklauskite, ar paslaugų teikėjas pasiekė pažadėtus rezultatus? Ar gali suteikti tolesnes paslaugas?

Pasikalbėkite su užsakovais ir subrangovais, ar rangovas su jais atsiskaito laiku. Paklauskite ankstesnių klientų, ar rangovo sąmata buvo artima galutinei kainai, ar galima pamatyti baigtų darbų nuotraukas. Puiku, jei turite pažįstamų statybininkų ar panašios srities atstovų – su jais taip pat pasitarkite. Kartais remonto ar statybų prekių parduotuvių darbuotojai taip pat gali pateikti rekomendacijas.

Tačiau turėkite omenyje, kad tas, kuris gerai išklijavo kaimynų vonios kambarį, nebūtinai yra tinkamas asmuo statyti jūsų namo priestatą. Siekite rasti įmonę, kuri užsiima būtent tokio pobūdžio projektais, kokio jums reikia.

Viskas apie pinigus

Biudžetas – svarbus veiksnys, lemiantis specialisto pasirinkimą. Jei turite mažoką biudžetą, teks ieškoti ne tokių patyrusių darbininkų. Tikėtina, kad daugumos aukšto lygio specialistų įkainiai bus aukšti.

Sudarykite specialistų, kuriuos svarstote, sąrašą. Paprašykite kiekvieno pateikti savo kainų pasiūlymus. Galėsite palyginti kainas ir nustatyti, ar jos atitinka jūsų biudžetą. Yra specialistų, kurie teikia ekonomiškas, tačiau kokybiškas paslaugas. Didelė kaina ne visada reiškia pagirtiną darbo atlikimą. Geriau pasidomėkite klientų atsiliepimais, kad susidarytumėte tikslų įspūdį.

Venkite mokėjimo sąlygų, kurios atrodo įtartinos. Tokios sąlygos, kaip išankstiniai mokėjimai, galiausiai gali jus nuvilti. Sutartyje turėtų būti nurodytas mokėjimo grafikas ir kas lemia kiekvienos įmokos sumokėjimą. Dėl brangių medžiagų, reikalingų darbo pradžioje, gali prireikti didesnio užstato, kad būtų padengtos išlaidos, tačiau ir tai turėtų būti nurodyta mokėjimo grafike. Neatlikite galutinio mokėjimo, kol nebūsite visiškai patenkinti darbu ir neturėsite visų kvitų. Turėkite omenyje, kad gali atsirasti nenumatytų išlaidų. Galite tikėtis, kad išleisite 10-15% daugiau, nei numatyta sutartyje.

Atlikite paiešką internete

Įmonės ir net pavieniai darbuotojai supranta paslaugų demonstravimo internete svarbą. Internete galima rasti patikimų remonto ir statybų specialistų. Ieškokite specialistų netoliese, kad gautumėte lokalizuotus rezultatus. Profesionalus rangovas turėtų turėti įgyvendintų projektų pavyzdžių. Oficialioje įmonės interneto svetainėje galima patikrinti, ar yra nuotraukų prieš ir po darbo arba vaizdo įrašų. Neapsiribokite vien „Google“ – specialistų bei rekomendacijų galima rasti ir socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, „Facebook“.

Internetiniai atsiliepimai gali būti puikus orientyras ieškant kompetentingų specialistų. Jei įmonė yra prisijungusi prie interneto, pamatysite jos klientų atsiliepimus ir apžvalgas. Pasinaudokite šia informacija, kad nustatytumėte, ar konkretus specialistas atitiks jūsų poreikius. Atminkite, kad nors ilga neigiamų atsiliepimų serija yra pavojaus ženklas, vienas nemalonus komentaras gali nesudaryti tikslaus įvaizdžio apie įmonę.

Dirbkite su vietiniu specialistu

Ieškant remonto ar statybų specialisto, geriausias variantas yra vietinis asmuo. Vietiniai gyventojai supranta vietovės oro sąlygas ir dirvožemio tipą. Šios žinios padeda efektyviau atlikti statybų ir remonto darbus. Turėkite omenyje, kad specialistų užimtumas gali priklausyti nuo metų laiko ir vietos, kurioje gyvenate. Geriausi profesionalai nuolatos turi darbų, todėl galite tikėtis, kad projekto pradžios gali tekti laukti kelis mėnesius.

Vis dėlto neapsiribokite tik vietiniais specialistais. Remonto ir statybų projektai būna įvairūs. Kai kuriems vietiniams ekspertams netgi gali trūkti reikalingų įgūdžių.

Aiškus bendravimas

Su specialistu turite laisvai bendrauti. Pasidalinkite su juo savo lūkesčiais, kad abu būtumėte vieningos nuomonės. Jei specialistas negali patenkinti daugumos jūsų norų, vertėtų apsvarstyti alternatyvą. Profesionalas dirba su klientu viso proceso metu. Jis turėtų pritaikyti sprendimus, atitinkančius kliento pageidavimus. Kliento dalyvavimas procese leidžia specialistui įtraukti tam tikras specifikacijas.

Įprasta reguliariai bendrauti su rangovu, o aptardami užsakymo pakeitimą galite kalbėtis netgi kasdien. Jei matote galimą problemą, susijusią su darbu, nedelsdami tai aptarkite. Ką nors, kas padaryta ne taip, bus sunku ištaisyti vėliau, kai darbininkai jau bus perėję prie kitų darbų. Žinoma, turėtumėte samdyti žmogų, kuriuo galite pasitikėti, kad jis sąžiningai pateiks naujausią informaciją ir prižiūrės darbus.

Aptarkite su specialistu galimus trukdžius, kuriuos remontas gali sukelti namams. Pasiteiraukite apie terminus, kad žinotumėte, ar neprireiks alternatyvaus apgyvendinimo. Aptarkite, kokiomis valandomis specialistas gali dirbti jūsų namuose, kur jis parkuosis, kas bus sutvarkyta kiekvienos dienos pabaigoje. 

Didelės apimties renovacijos atveju rangovui gali tekti pasitelkti subrangovus specializuotiems darbams, pavyzdžiui, elektros, santechnikos ar smulkiems staliaus atlikti. Norėsite žinoti, kada išoriniai darbininkai dirbs namuose ir kad rangovas valdys bei prižiūrės jų darbą. Namų savininkai turėtų kuo mažiau bendrauti su subrangovais.

Medžiagos iš patikimų tiekėjų

Labai svarbu, kad specialistas rinktųsi medžiagas iš patikimų tiekėjų. Nuo medžiagų kokybės priklauso ir pačio projekto ilgaamžiškumas. Kompetentingi specialistai rinksis medžiagas iš gerai žinomų tiekėjų, pavyzdžiui, tokių kaip „Adma“. Ši įmonė jau daugiau nei 10 metų teikia kokybišką ir patikimą inžinerinių sistemų, šildymo bei santechnikos produkciją.

Pasirašykite išsamią sutartį

Įsitikinkite, kad sutartyje tiksliai išdėstyta, kas bus atlikta, įskaitant terminus, mokėjimo grafiką, medžiagas, kurios bus naudojamos. Jei statytojo sutartis nepakankamai išsami, parašykite savo arba pateikite priedus. Dėl bet kokio projekto pakeitimo, nesvarbu, ar persigalvojate dėl medžiagų, ar pageidaujate papildomų funkcijų, turėtų būti parengtas raštiškas pakeitimo užsakymas, kuriame būtų nurodyti nauji darbai, medžiagos ir išlaidos.

Išsirinkti patikimą specialistų remonto ar statybų projektui – tikrai nemenkas iššūkis. Reikia atidžiai domėtis jo kompetencija, patirtimi, apžvelgti buvusių klientų atsiliepimus. Šiai užduočiai verta skirti laiko, kad vėliau galėtumėte džiaugtis profesionaliu rezultatu.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE