Pagrindinis > Naujienos > Marijampolę aplankė Trys Karaliai

Marijampolę aplankė Trys Karaliai

Marijampolę sausio 3 d. jau aplankė Trys Karaliai, pranešdami, kad jau baigiasi kalėdojimo, svečiavimosi bei linksmybių laikas ir linkėdami darbingų naujųjų metų.

Trys išminčiai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras – pasveikino marijampoliečius išėjusius iš Šv. Arkangelo Mykolo bazilikos po šv. Mišių, kur buvo švenčiamos Viešpaties Apsireiškimo, Trijų Karalių iškilmės, šventinami auksas, smilkalai ir kreida. Trijų Karalių apsilankymu džiaugėsi ir mažieji, ir vyresni parapijiečiai, juos pasveikimo Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė. Šį iškilmingumą lydėjo, ir jaunųjų marijampoliečių, lydėjusių Trys Karalius, varpelių skambesys, ir vaiskiame žiemos danguje ryškiai spindinti saulė, sveikindama gimusį Jėzų savo šviesa.

Trijų Karalių eisena miesto gatvėmis keliavo į J. Basanavičiaus aikštę, kurioje stabtelėjo prie prakartėlės, fotografavosi su jų laukiančiais marijampoliečiais prie gražiosios šių metų Susitikimų eglės. Trijų išminčių apsilankymas jau tapo gražia tradicija ir, nors šiemet spaudė stiprus šaltukas, gyventojai, ypatingai vaikai, džiaugėsi juos aplankiusiais teatralizuotais Trimis Karaliais, kurių rūbus sukūrė Sasnavos pasakos teatro „Jaunuolynas“ režisierė ir kostiumų autorė Birutė Labutytė.

Trys Karaliai minimi sausio 6-ąją dieną. Šia Trijų Karalių arba Kristaus Apreiškimo švente tradiciškai baigiasi kalėdinis laikotarpis. Krikščionybės laikais paplito paprotys ant durų bažnyčioje pašventinta kreida parašyti pirmąsias Trijų Karalių vardų raides: K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Žmonės tikėjo, kad taip namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių. kad visos nelaimės pažymėtuosius namus aplenks, o išmintis ir dovanos aplankys… Kiekvienam iš karalių priskiriama po vieną dovaną, iš kurių kiekviena turi simbolinę reikšmę. Smilkalai – Kasparo dovana. Jie simbolizuoja šventumą, išmintį ir dieviškąją palaimą; Mira (aromatiniai sakai, naudoti ligų bei žaizdų gydymui, senėjimui stabdyti, kūnų balzamavimui) – Baltazaro dovana. Ji simbolizuoja gyvenimą ir žemiškąją egzistenciją. Auksas – Merkelio dovana. Ji simbolizuoja garbę, turtus ir galią. Dar manoma, jog dovanos simbolizuoja Kristaus prigimtį: auksas yra dovana karaliui, smilkalai – Dievui, o mira – mirtingajam.

Trijų Karalių šventė užbaigia gražų šventinį laikotarpį, pažymėtą atlaidumu, gerumu, metų sandūra, naujomis svajonėmis ir viltimis. Trys Karaliai neša dovanas, o namus pažymėti trimis kryželiais ir raidėmis „K+M+B“ – dvasios ženklas, skelbiantis, kad namų durys atviros visiems, kam reikia pagalbos ir paguodos.

Lietuvoje Trijų Karalių šventė tradiciškai simbolizuoja ir visų žiemos švenčių pabaigą.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

2 komentarai(-ų) “Marijampolę aplankė Trys Karaliai

  1. Nes sekmadienį, sausio 3 d. Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje buvo Trijų Karalių, Viešpaties Apsireiškimo iškilmė. Pamaldose buvo šventinami auksas, smilkalai ir kreida. Trijų Karalių.
    Apie tai buvo paskelbta – PARAPIJOS SKELBIMAI 2016 m. sausio 1 d.(Paskelbta: 2016-01-01 19:42:01)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE