Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolė kviečia į pasimatymą – rengia saldų festivalį

Marijampolė kviečia į pasimatymą – rengia saldų festivalį

Dar vasarį Marijampolė 230-tojo miesto gimtadienio proga pasiskelbė Lietuvos romantikos sostine ir kvietė švęsti meilę. Paskutinį gegužės savaitgalį Marijampolė kviečia į „Cukrinį festivalį“ – į pasimatymą su savo mylimu miestu.

 „Cukrinis festivalis“ prasidės gegužės 25 d. ir truks net keturias dienas iki gegužės 29 d.

„Likus savaitei iki „Cukrinio festivalio“, kviečiame eiti į pasimatymus su savo nauju mylimuoju ar jau ilgą laiką mylimu sutuoktiniu, iš naujo atrasti senas ir surasti naujas pasimatymų vietas, o galiausiai festivalio metu ateiti į pasimatymą su savo mylimu miestu“, – kviečia Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda. 

Jis primena, kad matydama mažėjantį šalies gyventojų skaičių Marijampolės savivaldybė nusprendė ištisus metus skatinti gimstamumą – pakvietė vietos gyventojus jungtis prie iniciatyvos „Marijampolė daro 230“ tam, kad kitąmet miesto gimtadienį švenčiančių naujagimių marijampoliečių būtų bent 230-čia daugiau nei dabar.

„Dvejus metus gyvenome pandemijos aptemdytomis nuotaikomis, dabar mūsų galvose – įtempta geopolitinė situacija. Nuolatiniai iššūkiai pablogino daugelio gyventojų emocinę būseną. Todėl norėdami nors kiek pakelti miestiečių ūpą siūlome pabūti romantikais ir įsimylėti. O kur meilė – ten ir vaikai“, – juokauja P. Isoda.

Festivalio renginiai – kiekvieno skoniui

Gegužės 25 d., trečiadienį, renginių maratoną atidarys žymiausių Marijampolės savivaldybės meno mėgėjų kūrybos paroda ir teatralizuotas koncertas „Kelionė nuo renesanso į baroką“. Gegužės 26 d., ketvirtadienį, Vytauto parke vyks teatralizuotų garsinių pasakų atidarymo šventė. Po jos, miestiečiai kviečiami į atminimo lentos, skirtos Marijampolės burmistrams, atidengimą. Vėliau, Poezijos parke, vyks diskusija su Arūnu Valinsku, kurį kalbins Zigmantas Baranauskas.

Gegužės 27 d., penktadienį, nuo ankstyvo ryto prasidės karšto oro balionų varžybos „Marijampolės taurė 2022“, vėliau šurmuliuos trijų dienų Cukrinis turgelis, kuriame bus galima išvysti ir įsigyti tautodailės kūrinių, pabendrauti su amatininkais ir paskanauti kulinarinio paveldo. Vėliau vyks parodos „230 metų Marijampolės savivaldai“ ir naujausių muziejaus leidinių pristatymas, gyventojai ir miesto svečiai bus kviečiami į žaidynes „Suvalkietiškas žodis“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms ir Sūduvos metų paminėjimui. Ramesnės veiklos mėgėjai galės dalyvauti menininkų, kilusių iš Sūduvos, jubiliejinės parodos ir Marijampolės menininkų kūrybos parodos, skirtos Magdeburgo teisės suteikimo Marijampolei 230-mečiui, atidaryme. Vėliau bus galima pasižvalgyti į tradicines šventines  eitynes miesto gatvėmis, po kurių vyks oficialus festivalio atidarymas, kurį vainikuos muzika – koncertuos Martynas Kavaliauskas, Inga Valinskienė su grupe „Vairas“ ir Džordana Butkutė.

Gegužės 28 d., šeštadienio, rytas prasidės nuo ekskursijos po Marijampolę elektrobusu. Vėliau vyks karinės įrangos ir technikos paroda, senų automobilių paroda „Senos mašinėlės“, bus galima pajudėti linijiniuose šokiuose „Šokis erdvėje“, užsukti į medžiotojų kiemelį, apsilankyti muziejaus kūrybinėje studijoje „Kviečiame romantiškai pasveikinti“. Miesto dienų proga Marijampolę savo pasirodymais sveikins vaikai, tautinių šokių festivalio „Jotvingis“ dalyviai ir baikerių klubas „Siena“. Ieškantys ramesnės veiklos galės nukeliauti į edukacinį užsiėmimą „Arbatėlė Bulotų namuose“. Poezijos parke nuo pat ryto vyks romantiški susitikimai, spektakliai, vaikų pasirodymai, performansai, šokiai.   Gerą emociją dovanos susitikimai su cukrinuku ir saldžiai romantiškai išpuoštos miesto erdvės.   Dienos linksmybes vainikuos svečių iš Norvegijos prisistatymas, o publiką linksmins Saulius Prūsaitis, Jessica Shy ir Justinas Jarutis.

Gegužės 29 d., sekmadienį, bus aukojamos Šv. Mišios už miestelėnus, iki pietų veiks Cukrinis turgelis, vyks Medžioklės ragų kolektyvų koncertas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE