Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės kolegijoje tvyrojo kvapų magijos aromatai

Marijampolės kolegijoje tvyrojo kvapų magijos aromatai

Marijampolės kolegijoje vyko kvepalų paroda ,,Per Fumum”, kurioje aromatų kolekciją pristatė Marijampolės kolegijos Kultūros ir sporto industrijų vadybos studijų programos studentė bei Pedagogikos, menų ir socialinio darbo katedros sekretorė Laura Pečkienė. Parodą sudarė apie keturi šimtai įvairiausio laikotarpio, skirtingų prekinių ženklų bei formų kvepalų buteliukų.

Unikalios kvepalų kolekcijos savininkė kvapų pasaulio žavesį pajuto dar vaikystėje. Jos mama labai taupydavo brangius kvepalus, o mergaitei tai buvo lyg uždraustas vaisius. Laura Pečkienė pasakojo, kad jai skirtingi kvepalai asocijuojasi su įvykiais ar artimaisiais, pavyzdžiui, vienus kvepalus ji pirko po vestuvių ir jie visada primena šią datą.

Kvepalų kolekcionierė Laura savo pomėgį plėtoja jau dešimt metų. Į moters kolekciją kvepalai atkeliauja įvairiais būdais. Vintažinius kvepalus ji perka sendaikčių parduotuvėse arba internete vykstančiuose aukcionuose. Vyras ir draugai Laurai dažnai lauktuvėms parveža kvepalų. Kolekcininkė domisi ir parfumerijos istorija. Pačios įdomiausios moteriai yra vintažinių kvepalų istorijos, siekiančios Napoleono laikus ir įvykius, kuomet kvepiantys kosmetikos skysčiai buvo pradėti kurti ne tik Prancūzijoje, bet ir Amerikoje. Be to, Laura domisi gamtos, eterinių aliejų ir smilkalų kvapais.

Kolegijoje dirbanti ir studijuojanti Laura aukštosios mokyklos bendruomenės nariams suteikė galimybę susipažinti ne tik su nuostabia ir autentiška kvepalų kolekcija, bet ir su neįprastais geologiniais radiniais, kuriuos taip pat renka bei kolekcionuoja. Laura yra radusi suakmenėjusių medžių gabaliukų, kriauklyčių, vabzdžių, koralų ar jūros ežių fosilijų. Kolekcininkė pati stebisi savo gebėjimu aptikti nepaprastų radinių. Ieškodama ji tarsi pajaučia, kur jie yra. Grįžusi namo iš karto sėda prie kompiuterio ir ieško, kokios kilmės radinį parsigabeno.

Viso renginio metu Laura Pečkienė kvietė susirinkusius pasinerti į kvepalų karalystę, atrandant įvairiausias kvapų savybes. Be to, kai kurie kolegijos bendruomenės nariai jungėsi į skirtingų kvepalų pristatymą, pasakodami apie savo pažintį su parfumerija ir mėgstamiausius aspektus. Buvo įdomu bei linksma stebėti kiekvieno susirinkusio reakcijas į tam tikrų kvepalų kvapą, girdėti skardų juoką, diskusijas.

Šis renginys buvo Marijampolės kolegijos studentų atstovybės organizuotos kolegijos bendruomenės narių meninių darbų parodos ,,Pažvelk į mano pomėgį” tęsinys. Džiugu, kad aukštosios mokyklos studentai ir darbuotojai darbų apsuptyje randa laiko pasidalinti savo pomėgiais bei pasidžiaugti kitų pasiekimais. Tai stiprina akademinę bendruomenę ir byloja, kad mus supa daugybė unikalių asmenybių.

Marijampolės kolegijos Socialinio darbo studijų programos III-jo kurso studentė Vaida Vosyliūtė

Daugiau: https://kvepalusala.lt/kvepalai/kvepalai-moterims/

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE