Pagrindinis > Regione > Kultūra > Vilkaviškyje įteikta Salomėjos Nėries literatūrinė premija

Vilkaviškyje įteikta Salomėjos Nėries literatūrinė premija

Pačiame obelų žydėjime po Lietuvą keliauja Poezijos pavasaris. Nuo 1964 metų Poezijos pavasario dalyviai poezijos skaitymus pradeda Lietuvos lakštingalos S. Nėries tėviškėje, Kiršuose. Poetė rašė: “Poezijos srautas nuneš tave pagavęs”, tad saulė ir krintantys obelų žiedai šventės ir  poezijos gurmanus apjuosė skambiomis eilėmis, sklindančiomis iš kūrėjų lūpų.

Simboliška, kad poetės tėviškės sodelyje susėdę poezijos gerbėjai klausėsi svečių: poetų Mariaus Buroko, Aivaro Veiknio, Lauros Kromalcaitės ir Valdo Daškevičiaus skaitomų   posmų, bardo poeto Mindaugo Valiuko dainų ir posmų. Renginio vedėjos Vilkaviškio savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Vilijos Gylienės pakviesta, poetus ir poezijos gerbėjus pasveikino S. Nėries marti Laimutė Bučienė. Šventės dalyviai keliavo į poeto Kazio Bradūno tėviškę ir toliau poezijos šventę  tęsė Vilkaviškio kultūros centre. Čia prie poetų prisijungė ir Vilkaviškio Mažojo poezijos pavasario laureatė Dalia Sakalauskienė, paskaičiusi ypač jautrias karo Ukrainos skausmui skirtas eiles.

Nuo 1972 metų teikiamos Salomėjos Nėries literatūrinės premijos 2022 metų laureatu tapo poetas Valdas Daškevičius. Tautodailininko V. Blažaičio  išdrožtą angelą ir piniginę premiją laureatui įteikė Vilkaviškio savivaldybės mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis.

Vilkaviškio literatai susibūrę į klubą “Seklyčia”, pasitikdami Poezijos pavasario šventę, surengė poetinius skaitymus   “Diemedžiu žydėsiu” prie Viešosios bibliotekos. Salomėjai Nėriai atminti  A.Sakalausko sukurto koplytstulpio papėdėje savo kūrybą skaitė ne tik vilkaviškiečiai, bet ir svečiai, poetinio žodžio kūrėjai iš Marijampolės, Kauno, Kazlų Rūdos, Šakių. Pagerbdami savo krašto lyrikę Salomėją Nėrį, Jovita ir Algimantas Grakavinai prie poetei skirto koplytstulpio pasodino savo sode išaugintą diemedį.

Savo tradicinį Mažąjį poezijos pavasarį Vilkaviškio krašto kūrėjai surengė ir dr. J. Basanavičiaus gimtinėje. Čia laureate buvo pripažinta poetė Dalia Sakalauskienė.

Nuotraukose – Salomėjos Nėries literatūrinės premijos laureatas Valdas Daškevičius ir  Vilkaviškio krašto kūrėjų Mažojo poezijos pavasario laureatė Dalia Sakalauskienė, šventės vaizdai ir poezijos skaitovai.

Sodina diemedį A. ir J. Grakavinai.
A. Sakalausko koplytstulpis Lietuvos lakštingalai poetei Salomėjai Nėriai.
Poezijos šventės "Diemedžiu žydėsiu" dalyviai prie S. Nėries koplytstulpio Vilkaviškyje.
Mažojo poezijos pavasario laureatė Dalia Sakalauskienė skaito savo eiles Basanavičynėje. Čia buvo poetės gimtoji troba. Klausytojai po obelimis.
Vilkaviškio viešosios bibliotekos direktorė Vilija Gylienė.
Poetas Marius Burokas. Aivaras Veiksnys skaito savo eiles Poetė Laura Kromalcaitė.
Poetas-bardas Mindaugas Valiukas.
Kiršai: poezija po Salomėjos Nėries obelimis. S. Nėries marti Laima Bučienė. L. Bučienė. S. Nėries literatūrinės premijos lauretas poetas Valdas Daškevičius.
S. Nėries literatūrinės premijos lauretas poetas Valdas Daškevičius.
lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE