Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolė pasiruošusi Kalėdų eglės sutiktuvėms

Marijampolė pasiruošusi Kalėdų eglės sutiktuvėms

 

Jau šį šeštadienį, gruodžio 3-ąją, pačioje Marijampolės širdyje – J. Basanavičiaus aikštėje – nušvis miesto Kalėdų eglė, tad jaudinanti šventės nuojauta neaplenks ir Sūduvos sostinės. Čia jau stovi 15 m aukščio, 7 m pločio gražuolė žaliaskarė, kurią iš metalo konstrukcijų ir natūralių šakų baigia komponuoti UAB „Švenčių studija“ meistrai. Eglė švytės girliandomis ir blykstėmis, bet svarbiausias puošybos elementas – šviečiantys augaliniai ornamentai, „atkeliavę“ iš Marijampolės miesto reklamos simbolio. Šiais metais ornamentų instaliacijos sušvis sidabro ir raudona spalva, kuri reiškia šilumą, ugnį, narsą, jėgą ir energiją, kurios taip reikia veržliai besivystančiam miestui. Senovėje baltos ir raudonos spalvos derinys reiškė visą gyvenimą! „Šiemet miesto centrinėje dalyje augaliniai motyvai „nutūps“ ir į lauko apšvietimo atramas“, – sako Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė, atsakinga už pasirengimą šventėms. Savivaldybės pastangomis įsigyti 66 vienetai dekoratyvinių puošmenų. Tiesa, jos miestą pagyvens ne tik per Kalėdas, bet švies ir Miesto dienų, kitų švenčių proga.

Šventinis eglės įžiebimo renginys prasidės 17 val. Vaikus ir suaugusiuosius į stebuklingą kalėdinį spektaklį „Kalėdos „aukštyn kojom“ įtrauks „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos dramos studijos „Šaltinis“ (režisierė A. Paplauskienė) jaunieji aktoriai. Miesto gyventojus ir svečius pasveikins Kalėdų senelis ir savivaldybės meras. Įžiebiant eglės šviesas, dangų papuoš įspūdingas fejerverkas.

Ši diena bus ypatinga nuo pat vidurdienio, nes aikštėje nuo 12 val. šurmuliuos šventinė mugė, skambės kalėdinė muzika. Mugėje bus galima išsirinkti rankų darbo dirbinių, tinkamų dovanėlėms mūsų artimiesiems, saldumynų ir kitų gardėsių, karštų gėrimų.

Vaikų nuo 13 iki 19 val. aikštėje lauks kalėdinė karuselė ir traukinukas. Šias atrakcijas dovanoja savivaldybė ir rėmėjai, tad linksmybės gyventojams nemokamos. Karuselė ir traukinukas vaikus užims visą gruodžio mėnesį nurodytomis valandomis. Gruodžio 4, 10, 11, 17 ir 18 dienomis „PJazz Kalėdų namelyje“ (prie „Pizza Jazz“ restorano) veiks Kalėdų senelio rezidencija, kurioje pagrindinis švenčių personažas lauks mažųjų su laiškais ir sveikinimais, kad galėtų uždėti stebuklingą antspaudą.

Marijampolėje jau tapo graži tradicija rengti mero metų padėkos koncertą. Šiemet gruodžio 16 d. turintieji kvietimą kultūros centre klausysis su Marijampole dar 1989 m. susigiminiavusio Bergiš Gladbacho miesto (Vokietija) kamerinio ansamblio koncerto. Tą dieną numatyti net du koncertai. Vakarinio koncerto metu vyks ir iškilminga savivaldybės apdovanojimų ceremonija.

Naujų metų išvakarėse, gruodžio 31-ąją, marijampoliečius ir jų svečius tradiciškai į miesto centrą trauks Naujųjų metų sutiktuvių fejerverkas.

Kviečiame būti su mumis ir išgyventi šventines akimirkas kartu!

Daugiau informacijos apie Advento ir Kalėdų laikotarpio renginius galima rasti interneto svetainėje www.marijampole.lt.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE