Pagrindinis > Naujienos > Savo rankų darbo burbulai voniai: ir pačiam pasilepinti, ir kitam padovanoti

Savo rankų darbo burbulai voniai: ir pačiam pasilepinti, ir kitam padovanoti

 

Savo rankomis pagaminti burbuliuojantys rutuliukai voniai, arba vonios burbulai, gali būti ne tik puiki atsipalaidavimo priemonė, nuimanti stresą, nuovargį, bet ir nuostabi dovana, ypač jei sugebėsime ne vien su meile juos pagaminti, tačiau ir skoningai supakuoti.

Būtent tokiu tikslu Marijampolės „Pegaso“ knygynas (Bažnyčios g. 13) gruodžio 1-osios pavakare pakvietė veiklias moteris, dažnai neturinčias laiko sau, į vakaronę-edukaciją, kurios metu moterys gamino burbulus voniai, dalijosi nuoširdaus bendravimo džiaugsmu. Edukacijai vadovavo „Pegaso“ darbuotojos Lina Liepinienė (mokė gaminti vonios burbulus) ir Rita Sutkaitienė (mokė, kaip rankdarbį skoningai supakuoti).

Pasak L. Liepinienės, yra daug metodikų vonios burbulams gaminti, tačiau ji ir edukacijos metu, ir „Mūsų savaitės“ skaitytojams siūlo šią – paprastą, bet džiuginančią puikiu rezultatu.

Pagaminti 5 vonios burbulams reikia:

– 4 valgomųjų šaukštų citrinos rūgšties,

– 12 valgomųjų šaukštų geriamosios sodos,

–  4 valgomųjų šaukštų ištirpinto kokoso aliejaus,

– 1 valgomojo šaukšto druskos (šis komponentas nėra privalomas),

– 35 lašų eterinio aliejaus,

– žiupsnelio kvapiųjų žolelių, arbatžolių,

– vandens, įpilto į purkštuvą (tereiks vos 6–7 papurškimų).

Gaminimo eiga:

Į indą suberiame citrinos rūgštį ir sodą, sumaišome. Dedama druską, ant jos sulašiname eterinį aliejų ir tuomet viską sumaišome. Dedame kvapiąsias žoleles, sumaišome. Pilame aliejų, sumaišome. Užpurškiame vandens ir formuojame rutuliukus (masę, formuojant rutuliukus, reikia labai tvirtai suspausti). Suformuotus rutuliukus bent dviem valandoms padėti džiūti kambario temperatūroje, o paskui jau galima ir dailiai supakuoti, ir lepintis jais vonioje (vienai procedūrai – vienas rutuliukas: įdėjus jį į karštą vonią, joje mėgaujamės 5–7 minutes. Tokia procedūra, kaip jau minėta, ne tik atpalaiduoja, bet ir mažina stresą, nuveja nemigą).

„Kuo daugiau tokių vakarėlių!“ – kalbėjo edukacijos dalyvės, po arbatos pertraukėlės dailiai supakavusios (joms padėjo R. Sutkaitienė) dovanoms skirtus vonios burbulus, taip pat savo rankomis pagamintus, pripažindamos, jog iš tikrųjų jos sau skiria per mažai laiko.

Edukacinio, šviečiamojo pobūdžio renginiai Marijampolės „Pegaso“ knygyne – įprastas reiškinys. Čia beveik kasdien į „Pegasiuko pamokėles“ renkasi mokiniai, kuriuos šioje erdvėje skatinama pamilti knygą (buvę renginiai: „Augu skaitydamas“, „Apie laiką“, „Apie išradimus“ ir kt.), vyksta knygų pristatymai, teminiai susitikimai. Pasak „Pegaso“ vadovės Romualdos Markauskienės, džiugiu, kad knygyne dirba talentingos darbuotojos, gebančios ir padėti išsirinkti reikalingą knygą, ir sužadinti norą skaityti originaliu priėjimu prie knygų pasaulio, ir organizuoti įdomų renginį.

Laima GRIGAITYTĖ

Autorės nuotraukos.

IMG_9375 IMG_9393 IMG_9394 IMG_9397 IMG_9398
jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Savo rankų darbo burbulai voniai: ir pačiam pasilepinti, ir kitam padovanoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE