Pagrindinis > Kitos temos > Kūryba > Vilniuje nutūpė didžiausias angelas šalyje

Vilniuje nutūpė didžiausias angelas šalyje

 

Kaip Briuselio neįsivaizduojame be besišlapinančio berniuko ar Kopenhagos – be undinėlės, taip ir Vilniaus – be Baltųjų angelų.Jie tapo sostinės, skelbiamos kaip žemai skraidančių angelų miestu, simboliu. Pirmą žiemos dieną sostinės centre, šalia prekybos centro VCUP,iš upės pusės „nutūpė“ dar vienas Baltasis angelas. Tiesa, šis yra išskirtinis – didžiausias iš visų kitų 200 angelų, puošiančių Vilniaus gatves ir privačių namų kiemus – net 4 metrų aukščio!

„Jau seniai pastebėjome, kad Baltieji angelai tapo naujuoju Vilniaus miesto simboliu, su kuriuo gali lygintis tik legendinis Geležinis vilkas. Pačioje Vilniaus širdyje įsikūręs prekybos centras irgi yra tarsi savotiškas sostinės simbolis – esame seniausiai veikiantis prekybos centras. Nusprendėme šiuos du simbolius sujungti į vieną ir štai vilniečiai bei miesto svečiai gali džiaugtis demokratišku angelu – tokiu, kurį galima apkabinti, pasidaryti su juo asmenukę, o ir atrodo jis įspūdingai. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie gražesnio ir pozityvesnio miesto kūrimo“, – sako prekybos centro VCUP vadovė Ona Nevinskienė.

Daugiau nei prieš dešimtmetį Vilniaus angelų idėja kilo skulptoriui Vaidui Ramoškai. Kiekvienas jo sukurtas angelas yra individualus meno kūrinys – skirtingos pozos, kitoniškų veido bruožų: „Skulptoriai turi nerašytas etikos taisykles gerbti kolegų idėjas ir darbą. Aš į savo darbą sudedu visą širdį, o to niekasnenukopijuos, kaip ir atidžiai išdirbtos unikalios gamybos technologijos. Kai tavo darbus mėgina kopijuoti, kyla pasididžiavimas – juk prastų ar nereikšmingų kūrinių niekas nepadirbinėja.“

Menininkas džiaugiasi, kad šalia prekybos centro nutūpęs milžinas – jo karjeros viršūnė. „Pamečiau skaičių, kiek angelų jau esu nulipdęs – vien Vilniuje jų gali būti 200, antra tiek suskaičiuosime kituose Lietuvos ir užsienio miestuose. Naujausias mano darbas perspjauna visus ankstesnius – tiek dydžiu, tiek svoriu į jį negali lygiuotis ankstesni mano kūriniai. Dirbdamas priešios skulptūros supratau, kad senosios darbo priemonės netinkamos ir reikia pačiam gamintis apdirbimo įrankius. Žinoma, tai savotiškas iššūkis, nes kūrinys dėl savo gabaritų vos tilpo dirbtuvėse, tačiau menininkui didžiausias džiaugsmas, kai gali realizuoti savo norus ir kūrybines idėjas“, – pasakoja V. Ramoška.

Naujoji skulptūra yra daugiau nei metru aukštesnė už anksčiau gamintas ir viršija 4 metrus. Tai neoficialus rekordas, mat yra didžiausia angelo skulptūra ne tik Vilniuje, bet ir Lietuvoje. 350–400 kg svorio Baltasis angelas bus užmautas ant 960 kg sveriančio stovo. Tikimasi, kad tokiamasyvi skulptūrabus atspari visiems galimiems išorės veiksniams, įskaitant net ir gamtos stichijas. Be to, speciali, daug metų tobulinta gamybos technologija yra tinkama ir Lietuvoje įprastoms gamtos sąlygoms – dideliam temperatūrų skirtumui, sniegui, lietui, todėl tikėtina, jog investicija bus ilgaamžė. Skaičiuojama, jog tai yra didžiausia tokios technologijos skulptūra Baltijos šalyse.

Nekantraujantys jau dabar pamatyti didžiausią Vilniaus angelą, gali tai padaryti atidarę nuotraukų galeriją, o norintys paliesti ir gyvai „susipažinti“, kviečiami atvykti į prekybos centrą VCUP.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE