Pagrindinis > Naujienos > Marijampolė pradėjo švęsti!

Marijampolė pradėjo švęsti!

 

Vakar Marijampolėje prasidėjo didžioji metų šventė „Miesto dienos 2016“, sutrauksianti, kaip kasmet, kelis tūkstančius žmonių. Jau vakar J. Basanavičiaus aikštėje vyko iškilmingas šventės atidarymas, po kurio tuoj pat – Švento Jurgio meno sezono atidarymo iškilmingas koncertas. Čia marijampoliečiai ir miesto svečiai galėjo išgirsti operos primadoną Ireną Milkevičiūtė, Kristiną Zmailaitę, Joną Sakalauską, Rositą Čivilytę, Edmundą Seilių ir Karoliną Rastenytę. Grojo Jaunimo simfoninis orkestras (dirigentas Ričardas Šumila). Vakaro koncerte visus linksmino „Electric Ladies“ ir Justinas Lapatinskas. Vakare padangę nuspalvino šventiniai fejerverkai.

Jau kelerius metus marijampoliečiai į pagrindinę šventės vietą atkeliauja šventine eisena, kuri veda per pusę miesto. Iš pradžių skeptiškai sutiktas pasiūlymas šiuo metu turi atgarsį. Anot eiseną organizuojančios Marijampolės savivaldybės administracijos darbuotojos Vidos Tamkevičienės, iš anksto dalyvauti eisenoje užsiregistravo 46 organizacijos, tad pasveikinti savo švenčiančio miesto į J. Basanavičiaus aikštę panoro apie tūkstantį žmonių. „Eisenoje dalyvių nemažėja, bet kasmet tik daugėja“, – sako ji.

Šventės organizacinės grupės vadovė mero pavaduotoja Irena Lunskienė džiaugiasi, kad miesto šventės programą praturtina čia grįžtantys kraštiečiai. Iš Marijampolės kilęs operos atlikėjas E. Seilius jau antrus metus miesto žmonėms dovanoja puikų klasikinės muzikos renginių ciklą „Švento Jurgio meno sezonas“. Sekmadienį Beatričės Kleizaitės-Vasaris galerijoje koncertuos iš Vokietijos sugrįžusi dainininkė Laura Zaman-Latvaitis (sopranas).

Sūduvos prekymetis į miesto centrą pritraukia per pusę šimto nagingų meistrų, čia taip pat veiks apie dešimtį lauko kavinaičių, pirmą kartą Marijampolėje paragauti delikatesų kvies BBQ asociacijos barbekiu restoranas. Šeštadienį Poezijos parkas virs Sveikatos ir harmonijos oaze, kur sveikatos ir grožio priemonių, paslaugų ir atrakcijų ras visa šeima.

Šiemet Kultūros centras pasiūlė miesto šventei naują projektą – vadinamą „Veidasienę“. Gyventojai turėjo progą pasirengti pagal naująsias technologijas savo veidų atvaizdus, kurie papuoš tarp Rygiškių Jono ir Poezijos parkų esančio tunelio sienas. Šeštadienį į „Veidasienės“ pristatymą žada atvykti Vytauto Kernagio vaikai Eglė ir Vytautas, kurie ant sienos paliks tėvo atvaizdą, mat netoliese parke yra maestro Vytautui Kernagiui skirtas paminklinis akmuo „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“.

Sekmadienį marijampoliečiai sieks šokinėjimo per virvutę rekordo. Tame pačiame Poezijos parke laukiama trijų šimtų šokinėtojų. Tik tokiu būdu rekordas bus pasiektas. Sekmadienis skiriamas šeimoms su vaikais. „Kačių kiemelyje“ pasirodys maži teatriukai, vaikų žaidimo studija „Kodėlčius“ kvies pasivaikščioti „Pasakų šalies labirintais“.

Viena didžiausių miesto gyventojams dovanų šventės proga yra atidaromos dvi sankryžos per geležinkelį. Nuo penktadienio popietės leidžiama pravažiuoti viena moderniausių šalyje Gedimino gatvės pervažų ir Aušros gatvės sankryža su „Rail Baltica“ geležinkeliu.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE