Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolėje Europos paveldo dienos sujungė karo palikimą ir muziką

Marijampolėje Europos paveldo dienos sujungė karo palikimą ir muziką

 

Marijampolėje praėjusį sekmadienį Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje surengtu vargonų muzikos koncertu buvo užbaigti Europos paveldo dienų renginiai. Kaip ir kasmet, trečiąjį rudens savaitgalį visoje Lietuvoje vyksta Europos paveldo dienos. Šia iniciatyva, atsižvelgiant į kiekvienais metais pasirenkamą temą, norima atkreipti visuomenės dėmesį į šalia mūsų esantį kultūros paveldą, atskleisti jo vertę ir išsaugojimo svarbą. 2015-ųjų metų Europos paveldo dienų tema – „Paveldėkime savo ateitį“. Marijampolės savivaldybėje į šiai progai skiriamus renginius mielai įsitraukia LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, muziejininkai, domisi vyresniųjų klasių mokiniai.

Marijampolės kraštotyros muziejuje visi besidomintys paveldu buvo pakviesti į istorinių fotografijų ir dokumentų parodą „Didysis karas 1914–1918“ (Suvalkų kraštas ir Užnemunė)“. Parodą parengė Suvalkų ir Alytaus krašto muziejai. Čia panaudota medžiaga iš Marijampolės apskrities archyvo ir kraštotyros muziejaus fondų. Lankytojų „Saulėračio“ galerijoje laukiama iki spalio 17 d.

Karinį paveldą smalsautojai turėjo progą apžiūrėti iš arti batalione vykusiame renginyje. Vėjuotas rugsėjo 18-osios penktadienis gausiai pritraukė moksleivių iš savivaldybės mokyklų, svečių. Batalionas saugoja ne vieną vertingą paveldo objektą. Lankytojams Europos paveldo dienos yra ta reta proga apsilankyti Freskų salėje, bataliono muziejuje, apžiūrėti unikalios lubų konstrukcijos ir akustikos arklių maniežą. Renginio metu Marijampolės savivaldybės vyriausiasis paminklotvarkininkas Gedeminas Kuncaitis perdavė bataliono štabo viršininkui mjr. Virginijui Kleponiui specialų ženklą „Valstybės saugomas kultūros paveldo objektas“. Jis bus pritvirtintas prie arklių maniežo pastato išorinės sienos ir žymės išskirtinį šio pastato statusą ir vertę. Anot paveldo specialistų, turint šį ženklą realu tikėtis daugiau valstybės paramos pastatui išsaugoti.

Sekmadienį skambėjęs vargonų koncertas buvo surengtas Marijampolės savivaldybės administracijos bei Šv. Arkangelo Mykolo parapijos iniciatyva. Koncerto pradžioje paveldo specialistas G. Kuncaitis atskleidė sąsajas tarp vargonų, karių ir paveldo, trumpai pristatydamas Marijampolės vargonų istoriją. Programoje skambėjo įvairių laikotarpių tiek užsienio, tiek Lietuvos autorių kūriniai, kuriuos atliko marijampolietė Alma Sakalauskienė (vargonai), Evelina Sakalauskaitė (sopranas) ir Paulius Bagdonas (baritonas). Intarpuose tarp Franz Shubert, Johann Pachelbel, Giusepe Giordani, Česlovo Sasnausko, Vidmanto Bartulio etc. kūrinių renginio vedėja Vida Mickuvienė skaitė žymių žmonių mintis apie muziką, o susirinkę klausytojai vis kėlė galvas besižvalgydami į vargonus ir atlikėjus. Tikėtina, iš renginio kiekvienas į rudens popietę išsinešė po gabalėlį taurumo, šviesos ir, aišku, nesenstančios muzikos garsų.

Viešųjų ryšių tarnyba

Organizatorių archyvo nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE