Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje įsibėgėja labdaros paramos fondo „Švieskime vaikus“ iniciatyva „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams“

Marijampolėje įsibėgėja labdaros paramos fondo „Švieskime vaikus“ iniciatyva „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams“

Šie metai – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metai, todėl labdaros paramos fondas „Švieskime vaikus“ dalį teikiamos paramos paskyrė mažųjų Lietuvos piliečių etninės kultūros edukacijai. Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, fondas šalies vaikų darželiams jau pradėjo įteikti po ypatingą dovaną – šiuolaikiškus, stilizuotus tautinius kostiumus. Dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurtais kostiumais Marijampolės vaikų darželių auklėtiniai pradėjo puoštis dar vasario pradžioje, planuojama, kad visiems darželiams kostiumai bus pristatyti iki kovo 11 – osios. Viso fondas pagamino ir padovanos net 18 tūkst. kostiumų mažiesiems.

887 valstybinius vaikų darželius pasieks po 20 kostiumų vaikučiams. Dešimt berniukų ir dešimt mergaičių pasipuoš kiekviename fondo savanorių aplankytame darželyje.

Marijampolėje fondo savanoriais ir ambasadoriais jau ne pirmus metus dirba LR Seimo nariai Dainius Gaižauskas ir Kęstutis Mažeika. Marijampolės mieste stilizuotais tautiniais kostiumais jau pasipuošė vaikų lopšelis – darželis „Nykštukas”. mokykla – darželis „Želmenėliai“, lopšelis – darželis „Rūta“, vaikų darželis „Vaivorykštė“, Marijampolės Mokolų mokykla – darželis.

Artimiausių fondo savanorių apsilankymų darželiuose grafikas:

02-23 d. 10:00 val. lopšelyje – darželyje „Rasa“

02-23 d. 11:30 val. ,,Žiburėlio“ mokykloje – daugiafunkciame centre

02-23 d. 14:00 val. lopšelyje – darželyje „Šaltinėlis“

02-27 d. 10:00 val. lopšelyje – darželyje „Šypsenėlė“

4 02-27 d.1 1:15 val. darželyje „Linelis“

02-27d. 14:30 val. lopšelyje – darželyje „Pasaka“

03-02 d. 10:00 val. lopšelyje – darželyje „Varpelis“

Dizaineris kostiumus kūrė atsižvelgdamas į kiekvieno Lietuvos etninio regiono unikalumą, spalvas, audinių ir juostų raštus. Fondo projektas „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams” rengtas konsultuojantis su Lietuvos liaudies kultūros centro etnografais, etninių amatų puoselėtojais. Juozo Statkevičiaus sukurti kostiumai siūti Lietuvoje, naudojant kokybiškus Olandijoje pagamintus ir vaikučiams pritaikytus audinius. Specialiai šiam projektui pagal autentiškus pavyzdžius Lietuvoje išaustos šiuolaikiškos juostos. Aukštaitijos darželiams pagaminti 6592, Dzūkijos – 5132 Suvalkijos – 1172, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos – 5104 kostiumai.

„Norime padėti lėšų stokojantiems darželiams puoselėti etninę kultūrą, supažindinant darželinukus su tautiniais kostiumais. Manome, kad šis projektas padės darželiams, jų etninę kultūrą puoselėjantiems kolektyvams. Dovanojame tai, ką mažyliai galės naudoti savo pasirodymų, švenčių metu. Viena iš mūsų fondo misijų skatinti vaikų domėjimąsi etnine kultūra, ieškome būdų, kaip padėti šeimoms pamilti kultūros vertybių visumą, ugdyti tautinę savimonę, saugoti kultūros papročius ir jų savitumą“, – sako labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė.

Savo darbą dovanojantis dizaineris sako, jog dirbęs neatlygintinai nes norįs parodyti, kad kiekvienas savo darbu galime ne tik puoselėti kultūrą, tradicijas bet ir įvairiais būdais puošti Lietuvą. „Su didžiausiu malonumu kūriau vaikams, kurie tik pradeda kūrybingą pažintį su valstybe, jos istorija, tradicijomis ir pilietiškumu. Labai džiaugiuosi ištisus metus, praleidęs su mintimi, kad valstybės atkūrimo šimtmetį pradėsime spalvingai, susipažindami su kiekvieno Lietuvos etnografinio regiono spalvomis ir tradicijomis. Tai buvo labai sudėtinga ir įdomi užduotis, padarytas didelis istorinis darbas, neturintis analogo. Dirbome kruopščiai ir dėmesingai“, – sako J. Statkevičius.

Pasak jo, kostiumas yra patogus, lengvai dėvimas ir prižiūrimas. „Manau, kad šis projektas, pagal jau sukurtą standartą turės tęstinumą vyresniems vaikams, paaugliams ir netgi suaugusiesiems“, – sako J. Statkevičius.

Prie šio projekto prisijungė per 100 savanorių iš visos Lietuvos. Projekto tikslas – puoselėti etninę kultūrą Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

5 Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ taip pat inicijuoja du ilgalaikius – tęstinius projektus: „Vaikų bibliotekėlė“, kurios tikslas aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius, bendruomenes ir kt. įstaigas geriausiomis lietuvių autorių knygomis, bei „Mažųjų knygų bičiulių festivalis“, kurio tikslas skatinti vaikus skaityti lietuvių autorių knygas ir pagal jas statyti spektaklius. „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. Fondo steigėjai – Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas ir kultūros mecenatas, politikas Ramūnas Karbauskis.

Ruta Ruta Ruta Ruta lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE