Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

Marijampolėje iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

 

Marijampolėje Vasario 16-oji, šiemet pažymėta mūsų valstybės garbios sukakties ženklu – Valstybės atkūrimo šimtmečiu, paminėta bendruomeniškai ir pakiliai.

Renginiai, skirti šiai iškiliai datai, prasidėjo atminimo žvakučių uždegimu ant savanorio kapų Marijampolės senosiose miesto kapinėse. Vėliau marijampoliečiai Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje dalyvavo šv. Mišiose, kurias aukojo Vilkaviškio vyskupas JE Rimantas Norvila ir Vyskupas emeritas Juozapas Žemaitis. Po jų, 12.30 min., nuskambėjo bažnyčios varpų dūžiai, skelbiantys momentą, kai prieš 100 metų buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas.

Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečio  minėjimo iškilmėse J.Basanavičiaus aikštėje buvo pakelta Valstybinė vėliava, sugiedotas Lietuvos himnas, tylos minute pagerbti žuvusieji už tėvynės laisvę ir išneštos gėlės, nuaidėjo garbės salvės, apdovanoti struktūrinių organizacijų atstovai, vyko rikiuotė, karinės technikos ir ginkluotės paroda.

Šventės dalyvius su iškiliu Lietuvos gimtadieniu pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo nariai Juozas Oleka ir Dainius Gaižauskas bei Savivaldybės merė Irena Lunskienė.

„Kiekvieną kartą, minėdami Vasario 16 – ąją, susimąstome apie protėvių politinę drąsą parenkant kelią lietuvių tautai. Lietuvai ir šiandien reikia mūsų tikėjimo ir darbų. Dėkoju visiems, kurie nepasiduoda vienadienėms vertybėms, o ieško tikrosios prasmės ir darbuojasi mūsų miesto ir Sūduvos krašto labui. Tegu kiekvieno mūsų širdyje bus gyva pasididžiavimo savo Valstybe ir Tauta dvasia“, – sveikindama Lietuvą su  šimtuoju gimtadieniu, kalbėjo savivaldybės vadovė I. Lunskienė.

Seimo narys D.Gaižauskas savivaldybės merei įteikė Lietuvos Nepriklausomybės akto kopiją ir įpareigojo savivaldybės merę I. Lunskienę pakabinti šį dokumentą, kad jį pamatytų kuo daugiau žmonių bei linkėjo branginti Laisvę ir savo darbais puoselėti savo Marijampolę ir Lietuvą.

Po to vyko bendruomeninė akcija „Varpo aidas – šimtmečio atgarsiai“. Jos metu aikštėje švietimo įstaigų, kaimo bendruomenių, visuomeninių, struktūrinių organizacijų atstovai, taip pat miesto vadovai pakabino 100 baltų varpų su užrašais. „Ši akcija – ne tik  bendruomeniškumo, bet ir patriotiškumo bei vienybės išraiška, pakabinę savo varpus ir pažadėję dar jų pakabinti ateityje“, – sakė akcijos dalyviai.

Po iškilmių J. Basanavičiaus aikštėje marijampoliečiai rinkosi Kultūros centre, kur plazdeno signatarų ir žmonių, kurie stovėjo prie Lietuvos Nepriklausomybės ištakų dvasia. Kultūros centro fojė prisiminti Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarus kvietė Kraštotyros muziejaus paroda, o vėliau gausiai susirinkę žiūrovai tarsi trumpoje istorijos pamokoje pamatė senosios gadynės muzikinį vaidinimą „Valstybės kūrėjų paslaptingi meilės akordai“. Tai buvo nuostabus istorinis  ir meninis pasakojimas apie amžiną meilę, kurį pasakojo Klaipėdos  dramos teatro aktoriai kartu su Marijampolės meno kolektyvais.

Vakare ant AB „Marijampolės grūdai“ elevatoriaus stogo buvo įžiebta instaliacija „Šviesos bokštai“ Po to dar kartą prisiminti istorinius mūsų valstybės įvykius marijampoliečiai rinkosi „Spindulio“ kino teatre, kur buvo parodyta istorinio filmo „Pelėdų kalnas“ premjera.

Vasario 16 – osios renginiai, skirti  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui vyko ir kituose savivaldybės miesteliuose: Sasnavoje, Liudvinave, Igliaukoje, Šunskuose, kur pakabinta bene ilgiausia Sūduvos krašte trispalvė, bibliotekose, mokyklose, bendruomenėse ir kitose įstaigose.

Marijampolė šiais metais – Lietuvos kultūros sostinė, kurioje Valstybės atkūrimo sukaktis bus minima visus metus, nes šimtmetis – ne tik konkreti data, bet ir gyvybinga praeities, dabarties bei ateities sąšauka, kurianti šiandienos istoriją, todėl šiai datai bus skirta ir daug renginių.

Viešųjų ryšių tarnyba

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE