Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje moksleiviai dar savaitę mokysis nuotoliniu būdu

Marijampolėje moksleiviai dar savaitę mokysis nuotoliniu būdu

Šiandien vyko nuotolinis pasitarimas su Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo ir neformaliojo ugdymo įstaigų vadovais.

Praeitą savaitę vykusiame pasitarime buvo nuspręsta, kad 5–12 klasių mokiniai nuo lapkričio 16 dienos bus ugdomi mišriu būdu, kai nuotolinis ugdymas derinimas su įprastu. Tačiau jau tada Marijampolės savivaldybės meras sakė, kad tai nėra galutinis sprendimas ir ugdymo procesas gali būti kitoks atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją.

Šiandien vykusio pasitarimo metu buvo aptarta situacija bendrojo ugdymo įstaigose. Pasak mero patarėjos Agnė Pavelčikienė, šiuo metu yra 12 sergančių moksleivių bendrojo ugdymo įstaigose, dauguma jų susirgo mokydamiesi nuotoliniu būdu, virš 100 mokinių yra saviizoliacijoje. Kol kas situacija yra stabili ir neryškėja jokių viruso plitimo požymių.

„Tikrai esu kokybiško ugdymo šalininkas ir tikiu, kad mišrus mokymasis duotų daugiau naudos. Tačiau negalima rizikuoti, todėl mano pasiūlymas būtų kitą savaitę tęsti nuotolinį mokymą ir mokymąsi. Esu atviras diskusijoms ir kitokiai nuomonei, todėl labai norėtųsi išgirsti įstaigų vadovų nuomones. Taip pat labai svarbi moksleivių ir jų tėvų nuomonė“, – susirinkimo metu kalbėjo Marijampolės meras Povilas Isoda.

Merui antrino ir Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys, sakydamas, kad iš tiesų kol kas geriausias pasirinkimas ateinančią savaitę tęsti nuotolinį ugdymą.

Pasak bendrojo ugdymo įstaigų vadovų, jie jau yra kalbėję su moksleiviais ir jų tėvais, ir nors moksleiviai jau yra pasiilgę kontaktinių pamokų, jų tėvai mieliau rinktųsi nuotolinį ugdymo procesą. Pedagogai taip pat baiminasi koronaviruso grėsmės ir siūlo pratęsti nuotolinį ugdymą.

Pasidalinę nuomonėmis, Marijampolės savivaldybės vadovai ir įstaigų vadovai priėmė sprendimą tęsti nuotolinio ugdymo procesą dar savaitę, t.y. nuo lapkričio 16 d. iki lapkričio 20 d.

Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vazniene
priminė įstaigų vadovams pagrindinius nuotolinio ugdymo reikalavimus ir paprašė užtikrinti, kad visi mokytojai žiūrėtų į tai atsakingai ir taip, kad tiek mokiniams, tiek jų tėvams būtų aiškūs visi procesai.

„Kaip ir tarėmės praeitą kartą, taip ir šį – kitą ketvirtadienį vėl susitinkame nuotoliniame pasitarime. Apsvarstysime situaciją, pasitarsime, padiskutuosime ir priimsime sprendimą dėl dar kitos savaitės ugdymo proceso. Kol kas galvojame, kad situacija bus geresnė ir nuo lapkričio 23 dienos galėsime taikyti mišraus ugdymo metodą“, – susirinkimą apibendrino Povilas Isoda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE