Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolėje pristatoma kilnojamoji paroda „Medinės sinagogos Lietuvoje“

Marijampolėje pristatoma kilnojamoji paroda „Medinės sinagogos Lietuvoje“

2019 m. rugsėjo 11 d., trečiadienį, 14 val. Meilės Lukšienės švietimo centre/ Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje (P. Butlerienės g. 5, Marijampolė) pristatoma Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos parengta paroda „Medinės sinagogos Lietuvoje”.

Žydų kultūros paveldo kelio asociacija yra savivaldybes ir kitas organizacijas vienijanti asociacija, kurios tikslas – aktualizuoti ir pristatyti žydų kultūros paveldą Lietuvoje, siekiant paskatinti vietinį ir atvykstamąjį turizmą

Ir paroda, ir medines sinagogas pristatantis lankstukas, gyvu atraktyviu stiliumi parengti drauge su žinoma iliustratore Akvile Magicdust, pasakoja apie unikalų kultūros paveldą – Lietuvoje išlikusias medines sinagogas. Medinės sinagogos yra materialaus žydų kultūros paveldo Lietuvoje ir visoje Rytų Europoje dalis. Dabartinės Lietuvos teritorijoje galima suskaičiuoti 17 išlikusių medinių sinagogų. Per pastaruosius metus dvi iš jų buvo rekonstruotos, ir dabar Pakruojo bei Žiežmarių medinės sinagogos yra atviros lankytojams. Medinė Pakruojo sinagoga, kuri šiuo metu veikia kaip miesto kultūros renginių erdvė, yra seniausioji išlikusi medinė sinagoga Lietuvoje, statyta dar 1801 m. Dauguma išlikusių kitų Lietuvos medinių sinagogų statytos tarpukariu. Sovietinės okupacijos metu dėl ateistinės politikos šalyje šių sinagogų pastatai naudoti kaip sandėliai, sporto salės ar miestelių kultūros centrai. 1990 m. Lietuvai atgavus nepriklausomybę sinagogos palaipsniui grąžintos žydų bendruomenėms ar perduotos vietos savivaldybėms.  

Parodos pristatyme dalyvaus dr. Akvilė Naudžiūnienė, Vilniaus universiteto istorijos fakulteto dėstytoja, Lietuvos žydų kultūros paveldo kelio projektų vadovė.

Paroda veiks iki 2019 m. spalio 3 d.

Parodos organizatoriai

Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras.

Žydų kultūros paveldo kelio asociacija

Informaciją teikia: Nina Fiodorova + 370 652 84127

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE