Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolėje tęsiasi nemokami „Kino karavano“ seansai

Marijampolėje tęsiasi nemokami „Kino karavano“ seansai

Vasarai įpusėjus, nemokamų lauko seansų projektas „Kino karavanas“ tęsia kelionę po Lietuvą ir lankosi Marijampolėje. Poezijos parke bus parodyti dar penki „Kino pavasario“ ir lietuvių kino klasikos filmai. Šį trečiadienį, liepos 24 d. 22 val., marijampoliečiai galės išvysti geriausiu visų laikų lietuvių vaidybiniu filmu išrinktą juostą „Jausmai“.

Šiltuoju metų laiku, bendradarbiaujant su Marijampolės savivaldybe, bus surengti dar keturi seansai: liepos 31 d. 22 val. „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuoto animacinio filmo visai šeimai „Mano mažoji sesutė Mirai“, rugpjūčio 7 d. 21.30 val. vienu emocionaliausių laikomo Almanto Grikevičiaus kūrinių „Sadūto tūto“, rugpjūčio 14 d. 21.30 val. prancūzo Romain Gavras komedijos Pasaulis priklauso tau ir rugpjūčio 21 d. 21 val. legendinio kino kūrėjo Arūno Žebriūno dramos Gražuolė.

„Visi ne kartą esame girdėję ar patys kartoję posakį „gyvenime – kaip kine, o kine – kaip gyvenime“. Tokią daugiasluoksnę patirtį mums visada leidžia išgyventi geras ir kokybiškas kinas – nagrinėjantis svarbias socialines, politines, psichologines temas, nebijantis emociškai stiprių, kartais šokiruojančių klausimų ir emocijų. Būtent toks yra ir šiųmetinis „Kino karavanas“. Kviesdami į jo seansus visoje Lietuvoje norime priminti – nesvarbu, kokia įspūdinga scena vyktų ekrane ar kaip pasibaigtų filmas, už viską įdomiau yra tik gyvenimas“, – nuotaikingai sezoną pradeda pagrindinio projekto partnerio „Telia“ rinkodaros vadovė Vaida Jurkonienė. 

Geriausias visų laikų lietuvių vaidybinis filmas 

1995 m. kino šimtmečio proga lietuvių kino kritikai klasiko V. Žalakevičiaus „Jausmus“ išrinko geriausiu visų laikų lietuvių vaidybiniu filmu. Filme pasakojama dvynių brolių Kasparo ir Andriaus gyvenimo istorija. Baigiantis karui vienoje Kuršių marių pusėje šeimininkauja vokiečiai, kitoje – sovietai. Pamario žvejo Kasparo žmona Morta gimdydama miršta. Jaunas našlys, likęs su dvyniais, keliasi per įlanką pas brolį Andrių, gyvenantį su buvusia Kasparo mergina Agne. Pastaroji neslepia nepasitenkinimo, įduoda atvykėlį milicininkui. Persipina herojų jausmai: Kasparo, jo brolio Andriaus, pačios Agnės, vis dar puoselėjančios aistrą Kasparui, Janės, simpatizuojančios Kasparui, tačiau ištekėjusios ir susisaisčiusios su protestuojančiais prieš sovietų valdžią.

Japonų animacija apie šeimos santykius

Animė meistro Hayao Miyazaki filmas pasakoja apie keturmetį Kun, su tėčiu ir mama gyvenantį dideliame priemiesčio name. Idiliškas vienturčio lepūnėlio gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai namuose atsiranda mažoji sesutė Mirai („ateitis“). Ši akimirksniu pavergia tėvelių širdis. Kun ima pavydėti. Vieną dieną berniukas aptinka vartus į magišką sodą, kuriame gali keliauti laiku bei erdve ir sutikti namiškius skirtingais jų gyvenimo laikotarpiais. Nuo šiol viskas tampa įmanoma…

Filmo „Mano mažoji sesutė Mirai“ anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=HSnsMzSRGQ0

 Nepakankamai įvertintas lietuvių kino kūrinys

Dėl pernelyg tiems laikams atvirai perteikiamų menininkų nuotaikų, Almanto  Grikevičius filmas „Sadūto tūto“ savo laiku nesulaukė didelio pasisekimo, nors juostoje vaidina vieni garsiausių to meto aktorių Regimantas Adomaitis, Juozas Budraitis, Bronius Babkauskas, Eugenija Pleškytė, Nijolė Lepeškaitė. Tai istorija apie atsitiktiniais darbais sunkiai besiverčiantį dailininką Petrą Minkų. Kartą jo triukšmingo komunalinio buto koridoriuje pasigirsta telefono skambutis: jaunystės draugas (iš tų laikų – ir jų slaptažodis – „Sadūto tūto“) Povilas Baibokas, gavęs didelį užsakymą sanatorijai apipavidalinti, kviečiasi jį į kompanionus. Nepaprasto grožio ežerų krašte iš pradžių viskas atrodo kone idiliška. Sena girininkija, senas dvaras, kurį rekonstruos į sanatoriją, draugų dailininkų ramūs pokalbiai apie meną. Tačiau už viso to fasado knibžda savas dramatiškas gyvenimas. 

Vasariška gangsterinė komedija

Graikų kilmės prancūzų režisierius Romainas Gavras išgarsėjo muzikiniais klipais atlikėjams M. I. A. ir Jay-Z. Tad ir šioje veiksmo komedijoje pop kultūra susipina su gatvės, energingas takelis – su dinamišku scenarijumi. Smulkaus narkotikų prekeivio Fransua patėvis (vaid. Vincent’as Casselis) ką tik grįžo iš kalėjimo, mama (vaid. Isabelle Adjani) yra Paryžiaus kišenvagių gaujos vadeiva, o širdies draugė – tai pačiai gaujai priklausanti vaikystės meilė. Visų jų laukia dar viena nešvari misija, kurios pasekmių nuspėti neįmanoma.

 Filmo „Pasaulis priklauso tau“ anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=cp_1imthCps

 Filmas apie išorinio ir vidinio grožio santykį 

 Viena žymiausių lietuvių kino klasikų – Arūno Žebriūno „Gražuolė“ – pasakoja apie Vilniaus senamiesčio kieme vasaros dienas nuo ryto iki vakaro leidžiančius vaikus. Nors atrodo, kad jie paprasčiausiai smagiai, lengvabūdiškai žaidžia, vaikai pirmą kartą susimąsto, kas yra draugystė, kitoniškumas ir tiesa. Vienas mėgstamiausių jų žaidimų – „Gražuolė“. Tame kieme gyvenančiai mergaičiukei Ingai jis ypač patinka. Būtent tada, sukdamasi rato viduryje, o draugams sakant jai skirtus gražius žodžius, Inga pasijunta graži. Tačiau kartą vienas berniukas jai išrėžia kitokius žodžius. Nors Ingą tai sužeidžia, ji tiki, kad grožį galima sukurti.

2019 m. „Kino karavano“ vasaros repertuaras: https://kinopavasaris.lt/lt/kino-karavanas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite