Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Marijampolės savivaldybės biudžetas – infrastruktūrai ir gyventojų reikmėms

Marijampolės savivaldybės biudžetas – infrastruktūrai ir gyventojų reikmėms

 

Marijampolės savivaldybės taryba vasario 22 d. patvirtino pagrindinį šių metų finansinį dokumentą – 2016-ųjų Marijampolės savivaldybės biudžetą. Šiemet jis kiek didesnis kaip 41 mln. eurų, o tai yra apie 6 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Išlaidos paskirstytos pagal vienuolika programų.

Daugiausia pajamų tikimasi surinkti iš gyventojų pajamų mokesčio ir valstybės dotacijų. Išlaidų planas patvirtintas pagal minėtų vienuolika tikslinių programų, kurios atitinka strateginį trimetį savivaldybės veiklos planą. Beveik pusę biudžeto išlaidų, kaip ir kasmet, sudarys švietimo ir ugdymo proceso kokybės užtikrinimas, antra pagal išlaidų poreikį sritis – socialinės paslaugos ir kita parama gyventojams. 6 proc. didėja lėšų kultūros projektams. Biudžete numatyta lėšų ir svarbiems savivaldybės infrastruktūros objektams, kad būtų galima vykdyti ES ir valstybės finansuojamus strateginius darbus – užbaigti pervažas per geležinkelį, tvarkyti miesto viešąsias erdves, pradėti statybų daugiafunkcę areną, atnaujinti gatves ir kelius. Nepamiršta sveikatos apsauga, investicijų ir verslo skatinimo sritis, turizmas, sportas, žemės ūkis ir aplinkos apsauga. Išlaidų numatoma savivaldybės valdymo kokybei gerinti ir valstybinėms (savivaldybėms perduotoms) funkcijoms vykdyti.

Savivaldybės taryba nusimatė sritis, kurioms bus skiriamos viršplaninės lėšos, jei tokių atsiras. Tokie pinigai pirmiausia bus nukreipti švietimo įstaigų poreikiams patenkinti, skoloms padengti, daugiabučių namų kiemams tvarkyti.

Viešųjų ryšių tarnyba

2016_asignavimai_nauja

2016_pajamos_naujai

Pateikiamose diagramose matyti Marijampolės savivaldybės 2016 m. biudžeto paskirstytos pajamos ir išlaidos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE