Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės socialinės pagalbos centre pagerbti budintys ir socialiniai globėjai

Marijampolės socialinės pagalbos centre pagerbti budintys ir socialiniai globėjai

 

Praėjusių metų spalio mėnesį duris atvėrė naujas Marijampolės socialinės pagalbos centro padalinys Globos centras, kurio misija-suteikti be tėvų globos likusiems vaikams šeimą, kurioje jie jaustųsi saugūs, mylimi, būtų tenkinami visi jiems reikalingi poreikiai. Globos centre dirbantys darbuotojai yra pasiruošę Marijampolės savivaldybėje gyvenantiems globėjams bei jų prižiūrimiems ir globojamiems vaikams, suteikti visas reikalingas paslaugas, organizuoti mokymus pagal Globėjų ir  įtėvių mokymų ir konsultavimo programas, savitarpio pagalbos grupes, teikti teisinę, psichologinę ir kitą pagalbą.

Šiandieną Globos centras bendradarbiauja su 4 globėjais (3 budinčiais globotojais ir 1 socialine globėja), kurie savo šeimose rūpinasi labiausiai pažeidžiamais vaikais ir, atverdami savo namų duris, dalinasi su jais namų šiluma, meile, rūpesčiu ir dėmesiu.

Nuo šių metų, pirmasis liepos mėnesio sekmadienis, yra paskelbtas Įtėvių ir Globėjų diena. Šia proga, Marijampolės socialinės pagalbos centro administracijos atstovai, pakvietė globėjus į Globos centrą puodeliui kavos, negailėjo jiems nuoširdžių ir šiltų padėkos žodžių, nes tik jų dėka globojami vaikai turi šeimas, kurių padedami gali kurti savo prasmingą ateitį ir įgyvendinti slapčiausias svajones. Globėjams palinkėta nesenkančio pozityvumo net ir sudėtingose situacijose, geros nuotaikos ir kas svarbiausia – artimųjų meilės, šilumos ir supratimo. Bendravimo metu, darbuotojai ir globėjai pasidalino gerąją patirtimi, aptarė džiaugsmus ir rūpesčius, iškylančius globojant vaikus.

Kiekvienas vaikas turi teisę turėti namus ir šeimą, artimus žmones, kuriais gali pasitikėti, pasiguosti, paprašyti pagalbos ar prisiglausti. Deja, ne visi vaikai, gyvenantys mūsų savivaldybėje turi tokią galimybę. Tačiau Jūs galite tai pakeisti. Turite puikią galimybę tapti budinčiu globotoju ar socialiniu globėju.

Budintis globotojas – tai žmogus ar šeima, galinti priimti laikinai savo namuose prižiūrėti vaiką. Tai ne vien gerumo, pilietiškumo išraiška, bet ir puikiai apmokama paslauga. Budintis globotojas už vieno vaiko priežiūrą gaus 600 EUR/mėn., už dviejų vaikų-700 EUR/mėn., už trijų vaikų priežiūrą 800 EUR/mėn., 400 EUR/mėn (kai šeimoje nėra apgyvendintas vaikas). Taip pat budintis globotojas vaiko išlaikymui gaus vaiko globos (rūpybos) išmoką – 152,00 EUR/mėn, globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą – 152,00 EUR/mėn, išmoką vaikui – 30,02 EUR/mėn, pagalbos pinigus: už vieną vaiką 114 EUR/mėn., už du vaikus 190 EUR/mėn., už tris ir daugiau vaikų 304 EUR/mėn. Šalpos neįgalumo pensiją, priežiūros išlaidų tikslinę kompensaciją jeigu vaikas turi teisę jas gauti. Finansavimą sudaro ir vienkartinė įsikūrimo išmoka-228 EUR. Globos centro darbuotojai džiaugiasi, kad Marijampolės savivaldybės inicijuojama didesnė finansinė parama padės padėtį pagerinti ir vis daugiau vaikų augs ne globos įstaigose, o šeimose.

 Nebijokite pasidalinti savo meile ir namų šiluma su vaikais, kurie laikinai dėl tam tikrų priežasčių negali augti savo biologinėje šeimoje. Susidomėjusius kreiptis tel. 8-343 55426.

Asta Klimienė,

Marijampolės socialinės pagalbos centro direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

 

2 komentarai(-ų) “Marijampolės socialinės pagalbos centre pagerbti budintys ir socialiniai globėjai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE