Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Marijampoliečius suvienijo idėja garsinti miestą

Marijampoliečius suvienijo idėja garsinti miestą

Neformali jaunimo grupė, turinti įtakos viešajai ne tik jaunų žmonių, bet ir visų marijampoliečių nuomonei, tapo juridiniu vienetu, siekdama įtvirtinti savo veiklą Marijampolės mieste. Asociacijos „Marijampoliečiai“ atstovai pagrindiniu veiklos tikslu įvardija sugebėjimą ugdyti pilietiškus, visuomeniškai aktyvius, kritiškai mąstančius žmones regione. Šiuo metu organizacija vienija 36 jaunus žmones, ir tai yra viena iš didžiausių jaunimo organizacijų mieste. Organizacijai buriantis, jos veiklos išskirtinumu tapo nauji, talentingi iki šiol kitų organizacijų veiklose nedalyvavę žmonės.

Jau daugiau nei pusantrų metų ketvirtadienio vakarais Marijampolės televizijos eteryje transliuojama jaunimo laida „Marijampolieciai.lt“ – unikalus reiškinys Lietuvoje. Būdama ryškiausiai matoma nevyriausybinė organizacija Marijampolėje, ji formuojanti miesto įvaizdį visoje Lietuvoje ir už jos ribų, nors jos komanda dirba savanoriškais pagrindais. Portalas www.marijampolieciai.lt, socialiniai tinklai „Super miestas – Marijampolė“, www.marijampolieciai.lt  jau yra tapę neatsiejama miestiečių socialinio gyvenimo dalimi, informavimo priemone, miesto reputacijos formavimo įrankiais. Jaunų žmonių kuriami reprezentaciniai miesto profiliai yra valdomi jų pačių iniciatyva.

„Iniciatyvą ir judėjimą „Marijampolieciai.lt” įvardinčiau kaip niekur analogų Lietuvoje neturintį fenomeną, kuris buria, vienija savo miestą mylinčius jaunus žmones nepriklausomai nuo jų priklausomumo organizacijomis, politinių pažiūrų, amžiaus, pomėgių ar išsilavinimo – visi esame šio miesto gerbėjai ir patriotai ir visi siekiame kurtį šį miestą tokį, koks jis yra patrauklus mums patiems bei tinkamai reprezentuoti jį ne tik visame regione, bet ir Lietuvoje. Gimiau Marijampolėje, čia augau ir iš esmės tai, kas aš esu, yra šios miesto aplinkos rezultatas ir produktas. Didžiuojuosi tuo, kad esu marijampolietis, o ši jaunimo organizacija labai prisideda, kad tokius jausmus puoselėtų ir daugiau kraštiečių“, – sakė Marijampolės visuomeninis mero patarėjas Ramūnas Burokas.

Organizacijos veiklos apimtys didėja: Kovo 11 -ąją asociacija organizavo visų Marijampolėje veikiančių jaunimo organizacijų sąšauką pasveikinti Laisvę. Kiek vėliau sukūrė vaizdo klipą „Happy from Marijampolė“, kurį peržiūrėjo daugiau nei 40 tūkst. žmonių – tai populiariausias vaizdo klipas apie Marijampolę, atskleidžiantis modernias miesto erdves, pristatantis čia gyvenančius pozityvius žmones. Marijampolės miestų dienų metu asociacija „Marijampoliečiai“ surengs didžiausią iki šiol buvusį bėgimą Marijampolėje, vasarą tęs iniciatyvą – renginius Poezijos parke po atviru dangumi „Parkas gyvai“.

„Atrodo, visa veikla prasidėjo natūraliai, apie įdomias idėjas būrėsi kūrybingi ir pozityvūs arba norintys tokiais tapti žmonės. O šiandien svarbiausi veiklos kriterijai: kad patiems patiktų tai, ką darome, ir galėtume tobulėti“, – sako asociacijos „Marijampoliečiai“  pirmininkė Vaida Kelerytė. „Kita vertus, iš pažiūros smagūs dalykai kelia kriterijus nevyriausybinių organizacijų veiklai – tai veiklos platforma, kuri turi išlikti nepriklausoma, paremta neformaliu švietimu, atstovauti jaunų žmonių interesams įstatymų leidyboje, padėti jauniems žmonėms įsilieti į socialinį gyvenimą, formuoti asmenybę ir lavinti įgūdžius, kurių prireiks įsiliejant ir į darbo rinką“, – vertina ji.

Plečiantis veiklai, gausėja ir organizacijos narių būrys, organizacijos atstovai sako ir patys siekiantys pritraukti ir stiprinti esamų narių bei jaunų, iki šiol jaunimo organizacijose nedalyvavusių žmonių kompetenciją, ugdyti jiems reikiamus įgūdžius ir didinti jaunimo užimtumą mieste. Kitaip tariant, asociacija „Marijampoliečiai“ nuolatos ugdo Marijampolės miesto jaunimo lyderius.

Asociacijos „Marijampoliečiai“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE