Pagrindinis > Regione > Kultūra > Miestų partnerių draugystė skleidėsi muzika, šokiu ir daina

Miestų partnerių draugystė skleidėsi muzika, šokiu ir daina

 

Gegužės 26-28 d. Marijampolės meno kolektyvai dalyvavo Petrakavo (Piotrkow Trybunalsky) mieste Lenkijoje vykusiame IV susigiminiavusių miestų festivalyje. Šių metų šventė viduramžių laikus menančiame Petrakave buvo skirta miesto 800 metų jubiliejui paminėti.

Marijampolės savivaldybei mieste partneryje šiais metais atstovavo Želsvos tautinių šokių kolektyvas „Žaltytis“, vadovė Asta Volungevičienė ir Baraginės laisvalaikio salės jaunimo kapela „Svaja“, vadovas Antanas Maziliauskas.

Dvi dienas vykusioje spalvingoje miestų – partnerių šventėje Petrakavo bendruomenei pasirodymus surengė meno kolektyvai iš Vengrijos (Mosonmagyarovar), Baltarusijos (Molideczno), Rumunijos (Resitos), Serbijos (Zagubicos), Prancūzijos (Vienne), Ukrainos (Rowne), Kroatijos (Petrijina), Lietuvos ir Lenkijos. Petrakavo miestui, turinčiam per 70 tūkstančių gyventojų, šventę dovanojo daugiau kaip 200 atlikėjų iš susigiminiavusių miestų.

Šio festivalio tikslas pristatyti mūsų žmonėms susigiminiavusių miestų kultūrinį išskirtinumą, todėl visi festivalyje dalyvavę kolektyvai surengė nuotaikingus savo šalių kultūrą reprezentuojančius pasirodymus. Šis renginys sustiprino įsitikinimą, jog tarptautinis bendradarbiavimas yra vienas būdų savivaldybėms pristatyti savo miestą, supažindinti kitas tautas su savo šalies kultūra. Su Marijampole draugaujančiame Petrakave susigiminiavusių miestų festivalyje jau dalyvavo folkloro ansamblis „Žibinyčia“, vyrų vokalinis ansamblis „Sūduvietis“,  kolegijos tautinio meno ansamblis „Sūduonėlė“.

Bendradarbiavimo sutartis tarp Marijampolės savivaldybės ir Petrakavo (Piotrkow Trybunalsky) miesto pasirašyta 2002 metais. Petrakavo miestas už šio bendro renginio su susigiminiavusiais miestai organizavimą yra pelnęs Europos Parlamento prestižinį apdovanojimą „Auksinę partnerystės žvaigždę“.

Viešųjų ryšių tarnyba

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE