Pagrindinis > Dėmesio! > MO muziejus atkeliauja į Marijampolę

MO muziejus atkeliauja į Marijampolę

Atitrūkti nuo neramių minčių, skirti laiko savo emocinei savijautai bei rasti vidinį balansą – to šiuo metu reikia visiems. Ir tai visada pasiruošęs suteikti MO muziejus, kuris atvyksta į Marijampolę.

 MO muziejus Marijampolėje pristato ne tik fotografijos parodos „Permainų šventė“ fragmentus, bet ir edukacinius užsiėmimus, mokymus ir veiklas visai šeimai.

Balandžio 1 dieną 18 val. Marijampolės kultūros centre įvyks MO muziejaus parodos Marijampolėje ir viso projekto atidarymas bei pristatymas.

Pristatyme dalyvaus:

– Marijampolės meras Povilas Isoda

– Marijampolės kultūros centro direktorė Rima Striaušienė

– MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė

– MO muziejaus edukacijų vadovė Jurgita Zigmantė

Šventės – kokios jos?

MO muziejaus fotografijos paroda „Permainų šventė“ yra pirmasis bandymas Lietuvoje į šventę pažvelgti taip plačiai – ką, kaip ir kodėl šventėme bei švenčiame ir kaip tai fiksuojama fotografijoje.

Šventės įgauna vis kitų formų, apie ką jos mums yra šiandien? Apie vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Taip pat apie atlaidus, sutuoktuves, išleistuves, gimimo ir atsisveikinimo dienas. Šventės formų visa galybė ir visos jos veda į permainas.

O kaip šiuose procesuose dalyvauja fotografija? Ji įamžina šventes, bet taip pat tampa ir jų dalimi. Fotografavimo(si) ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka tarsi garantuoja jų ilgaamžiškumą.

Parodoje apie šventes pasakojama įvairiais būdais: pristatoma dokumentinė vaizdo ir garso medžiaga, audiogidas ir, žinoma, fotografijos bei tarpdisciplininiai kūriniai. Jie kviečia apmąstyti įvairias šventės formas ir kaip jos vyko, vyksta bei keičiasi mūsų gyvenime.

Atkeliauja edukacijos, mokymai ir užsiėmimai visai šeimai

MO muziejus nori dalytis savo patirtimi. Todėl Marijampolės mokytojams, švietimo ir kultūros sektoriaus darbuotojams organizuos mokymus, kurių metu bus galima išmokti skirtingų edukacijų vedimo metodų ir praktikų.

Į Marijampolę atkeliauja ir MO muziejaus savaitgalio užsiėmimai šeimai – Šeimų šeštadieniai.

Marijampolėje vyks du Šeimų šeštadieniai: balandžio 16 d.  ir gegužės 7 d.

MO muziejaus projektas „Keliaujantis muziejus: Pažink save per meną“ įgyvendinamas pagal Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonę „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE