Pagrindinis > Namai > Būstas > Namai Marijampolėje – džiaugtis miesto privalumais ir užmiesčio ramybe

Namai Marijampolėje – džiaugtis miesto privalumais ir užmiesčio ramybe

Ar žinojote, kad Marijampolė pavadinta marijonų vienuolių ordino garbei? O kad sovietmečiu ji buvo pervadinta Kapsuku? Ar šiandien ją pažįstate jau kaip „Majemį“? Kad ir kaip pavadinsi, Marijampolė yra septintas pagal dydį Lietuvos miestas ir (beveik) oficiali Suvalkijos sostinė, todėl gyvenimas ir nekilnojamo turto pardavimai čia tikrai nestovi vietoje – juk namai Marijampolėje prieinami puikiomis kainomis, o miestas savo gyventojams siūlo begalę privalumų.

Ir taupantiems, ir grįžtantiems, ir ieškantiems naujų galimybių

Marijampolė yra nedidelis miestas, tačiau gali pasiūlyti ne tik visą reikalingą infrastruktūrą patogiam gyvenimui, bet ir karjeros galimybes. Čia įsikūrusios stambios metalo apdirbimo įmonės, seniausias Lietuvoje cukraus fabrikas, pieno konservų kombinatas, UAB „Mantinga“, pakavimo įmonė „Fasa“ ir dar ne vienas Lietuvos mastu žinomas darbdavys. Šalia miesto įkurta Laisvoji ekonominė zona (LEZ), kur jau veikia danų kapitalo įmonė „Dovista“ ir toliau kryptingai traukia skandinaviškas investicijas.

Namai Marijampolėje susilaukia dėmesio ne tik iš marijampoliečių ir aplinkinių miestelių gyventojų. Pastaruoju metu čia apsistoti pasirenka jaunos šeimos grįžtančios iš emigracijos arba ieškantys pigesnio būsto variantų, kas ypač aktualu milžiniškais tempais augant nekilnojamo turto kainoms didžiuosiuose miestuose.

Suvalkijos sostinė yra puiki vieta pirmajam būstui įsigyti, nes pačiame mieste ir jo apylinkėse gausu lokacijų, kuriose nekilnojamas turtas subsidijuojamas valstybės lengvatų pagalba – ši informacija neretai nurodoma jau namo pardavimo skelbime.

Kokiose lokacijose populiariausi namai Marijampolėje?

Kol vieniems nedidelis miestas atrodo kaip trūkumas, kiti jame įžvelgia daug privalumų – pavyzdžiui, patogų ir greitą susisiekimą. Rinkdamiesi lokaciją namui Marijampolėje, galite per daug negalvoti apie atstumą iki miesto centro ar konkrečių infrastruktūros taškų, nes viskas pasiekiama ranka. Vietoje to, galite susikoncentruoti į malonios aplinkos ir kaimynystės paieškas, žaliųjų zonų kiekį, atstumą iki darbovietės ar kitus, jums asmeniškai svarbius faktorius.

Per Marijampolę teka Šešupė, tad miestas išties gali pasigirti savo gamtiškomis panoramomis. Dešiniajame jos krante esančiuose Degučiuose, išsidėstęs Pašešupio parkas turintis dendrologinę vertę: jame gausu saugomų medžių, tvenkinių, išpuoselėtų želdynų, tad gyventi tokio parko kaimynystėje yra didelis privalumas, kurį ypatingai vertina šeimos su mažais vaikais. Pašešupio parke rasite ir teniso bei tinklinio aikštelių, uždarą šunų dresavimo aikštelę, todėl tai yra vietinių be galo vertinama rekreacinė zona.

Na, o jei ieškote mažiau žmogaus paliestos kampos kampelių, būtinai pasidairykite pasiūlymų kiek toliau nuo miesto esančiame Liudvinave, kur telkšo tokio paties pavadinimo ežeras, o visai netoliese nusidriekęs Netičkampio tvenkinys. Vis dėlto, jei norite būti arčiau miesto, čia tikrai rasite patrauklų variantą, nes namai Marijampolėje nuolat parduodami ir Kareivinėse, Kvietiškėse, Pabaiguose, Skaisčiūnuose, Steponiškėse, Tarpučiuose, Triobiškiuose ir kituose miesto rajonuose.

Kaip namas gali padėti sutaupyti?

Visų pirma, pasirinkę namus Marijampolėje, už tą pačią kainą gausite žymiai didesnį plotą nei pirkdami namą didmiestyje. Čia didesnė galimybė įsigyti namą tiesiogiai iš pirkėjų, o tokiu būdu galima gauti geresnį kainos pasiūlymą nei perkant per tarpininkus. Jei turite laiko ir galimybių patys statyti ar iš pagrindų renovuoti įsigytą namą, tuomet Marijampolės nekilnojamo turto rinkoje atrasite begalę pasiūlymų, kuriais pasinaudoję sutaupysite nemenkas sumas ir gausite savo poreikiams pritaikytą erdvę, priešingai nei pagal standartą štampuojamuose projektuose.

Verta paminėti, kad gyvendami nuosavame name, gaunate galimybę sutaupyti šildymo išlaidų. Geoterminis šildymas, malkos, biokuras, briketai ar granulės – pasirinkite prieinamiausią šildymo būdą bei ekonomišką įrangą ir pamirškite į neviltį varančias šildymo sąskaitas. Norėdami dar daugiau autonomijos, galite įsirengti saulės baterijas, kurioms prieinamas  valstybinis finansavimas ir jauskitės saugiai net itin energetiškai nestabiliais laikais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE