Pagrindinis > Naujienos > Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

 

Marijampolėje ir Liudvinave apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo. Renginio dalyviai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.

Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių.

Renginyje apsilankęs Marijampolės „Ryto” pagrindinės mokyklos direktorius Vladas Klasavičius sako, kad dabartinė jaunoji karta išaugs į aplinkai draugišką visuomenės dalį. „Mūsų mokykloje yra vykdoma aplinkosauginė veikla. Pavyzdžiui, mes rūšiuojame baterijas bei atliekas. Viena klasė iš mūsų mokyklos yra išrinkta, kaip daugiausiai baterijų surinkusi klasė. Taip pat įstaigoje vyksta labai daug renginių, kurių metu šviečiame vaikus aplinkosaugine tema. Be to, manau, kad didžiajai daliai mokinių tikrai rūpi aplinkosauga, mokykloje vykusios konferencijos metu mokiniai net patys skaitė pranešimus šia tema”, – pasakoja mokyklos direktorius V. Klasavičius.

Marijampolėje sutikta Irena L.  išbandė visas namo ant ratų siūlomas veiklas ir džiaugėsi, jog šis projektas aplankė ir jos miestą. „Manau, kad visiems žmonėms reikėtų susirūpinti ir pradėti rūpintis gamta. Nors ir mažais žingsneliais kiekvienas galime  prisidėti prie švaresnės ateities kūrimo, tiesiog rūšiuodami atliekas“, – teigia marijampolietė.

Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Darnus namas ant ratų liepos 2 d. dar aplankys Lazdijus ir Veisėjus, o liepos 3 d. Druskininkus ir Viečiūnus.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE