Pagrindinis > Regione > Kultūra > Rašytojo A. Vaičiulaičio premija – rašytojai iš Vilkaviškio D. Opolskaitei

Rašytojo A. Vaičiulaičio premija – rašytojai iš Vilkaviškio D. Opolskaitei

 

Lietuvių literatūros klasiko Antano Vaičiulaičio literatūrinė premija, įvardijama kaip lietuviškasis Nobelis, įteikta rašytojai A. Vaičiulaičio kraštietei Dainai Opolskaitei.

Ši literatūrinė ,,Metų“ žurnalo premija kas antri metai už geriausią novelę skiriama ir įteikiama A. Vaičiulaičio gimimo dieną, birželio 23-iąją.

Vilniuje, Rašytojų sąjungoa būstinėje, 12-ąja laureate tapusią D. Opolskaitę sveikino rašytojo dukros Danutė, Aldona ir Joana. Jos yra šios premijos puoselėtojos ir mecenatės.

Laureatės diplomą už ,,Metų“ žurnale publikuotą D. Opolkaitės novelę ,,Grotos“ įteikė ,,Metų“ redaktorius A. Šimkus.

Daina Opolskaitė – Pilviškių gimnazijos mokytoja, literatūroje debiutavo 2015 metais. Rašo paaugliams ir jaunimui. Už kūrybą šio amžiaus kategorijoje įvertinta Vaikų literatūros premija. Ji tapusi ir akcijos ,,Metų“ knygos rinkimai 2017“ nugalėtoja paauglių literatūros kategorijoje.

Šiais metais išėjo jos romanas jaunimui ,,Užraktas“. Tai jau trečioji Dainos Opolskaitės knyga jaunimui.

,,Labai vertinu rašytojo A. Vaičiulaičio novelių statistiką. Esu gimusi toje pat kaimo erdvėje, kaip ir A. Vaičiulaitis, Didžiųjų Šelvių kaime. Čia man pažįstamas kiekvienas akmens grumstelis ar pievos vingis. A. Vaičiulaičio premija – tai garbė ir įsipareigojimas tęsti jo novelistikos tradicijas“, – kalbėjo per premijos įteikimą jaunoji literatūros žvaigždė.

Autoriaus nuotraukoje – Daina Opolskaitė su rašytojo Vaičiulaičio dukromis. Dešinėje A. Vaičiulaičio premijos laureatė kraštietė nuo Pajevonio rašytoja Danutė Kalinauskaitė.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE