Pagrindinis > Namai > Būstas > Nesijaučiate namuose laimingi? Įvertinkite aplinką!

Nesijaučiate namuose laimingi? Įvertinkite aplinką!

Namai – ne tik vieta, į kurią po ilgos dienos grįžtame permiegoti. Jie gali turėti žymiai didesnę įtaką mūsų nuotaikai, nei manote. Psichologai priėjo išvadą, jog namų aplinka gali daryti teigiamą poveikį savijautai ir netgi suteikti laimės pojūtį. Tačiau ką daryti, jei žiemos tamsa apgaubia namus ir atmosfera juose tampa niūroka? Sezoninę depresiją galima įveikti – tereikia pasitelkti vieną kitą naudingą priemonę. Tam puikiai tiks net naujos medinės žaliuzės.

Įvertinkite savo savijautą

Visuomet verta pradėti nuo savęs. Galbūt kiek pasikeitė Jūsų gyvenimo būdas ir tapote mažiau aktyvūs, nepakankamai laiko praleidžiate gryname ore, patiriate daugiau streso darbe? Judėjimo ir sporto nauda gali būti milžiniška – tai pakelia nuotaiką, sumažina streso lygį, leidžia geriau sutelkti dėmesį, stiprina imuninę sistemą. Nesiūlome kiekvienam tuojau pat bėgti į sporto salę ir griebti svarmenis – pradžiai pakanka kasdien bent jau pusvalandį pasivaikščioti lauke. Taip pat reikėtų pasirūpinti reguliariu patalpų vėdinimu, įvertinti, ar netrūksta vitaminų.  

Apsižvalgykite aplink save

Kaip jau minėta, interjeras Jūsų nuotaiką gali pakylėti arba sukelti atvirkštinį efektą. Plačiau apžvelgsime, į ką atkeipti dėmesį namuose.

  • Šviesa. Vienas svarbiausių aspektų rudenį ir žiemą yra kuo didesnis natūralios šviesos kiekis. Jeigu saulė nuo pat ryto pakilusi aukštai ir maloniai šildo skruostus, užuolaidos, roletai ar medinės žaliuzės turėtų nekliudyti šviesai patekti į namus. Dirbtiniam apšvietimui papildomai naudokite įvairias lemputes. Žvakės taip pat gali būti puikus sprendimas. Vis dėlto šios priemonės ne tokios naudingos kaip saulės šviesa.  
  • Tvarka. Netvarkingas ar pernelyg daiktais užkrautas būstas gali sukelti papildomą stresą ir blogų emocijų antplūdį. Gyvenant įtemptu ritmu palaikyti tvarką ir harmoniją namuose kartais gali būti nelengva, tad pradėkite nuo paprasto, tačiau veiksmingo būdo – kas rytą būtinai pasiklokite lovą. Taip pat galite išmėginti ir kitą būdą: skirkite 10–15 minučių tvarkymuisi. Laiką padalinkite keliems kambariams. Netrukus pajusite, kaip bendra atmosfera tampa gerokai jaukesnė.
  • Išskirtiniai akcentai. Šiuo metu itin populiarus minimalistinis dizainas ir būstai, pasižymintys griežtu interjeru. Jeigu namuose vyrauja neutralūs ar balkšvi atspalviai, tokia dekoro priemonė kaip medinės žaliuzės gali suteikti interjerui gyvumo ir šilumos pojūtį. Be to, iš medienos pagamintos žaliuzės nesumažina erdvės pojūčio ir ypatingai tinka tiems, kurie vertina natūralumą. Jas nesudėtinga priderinti prie interjero, o priežiūrai nereikia skirti daug dėmesio. Be to, verta išnaudoti galimybę reguliuoti šviesos kritimo kampą – taip galima namuose sukurti žaismingą ir jaukią aplinką.
  • Spalvinė gama. Galima teigti, kad būstui pasirenkamos spalvos yra Jūsų asmenybės išraiška. Spalvos turi didelės įtakos savijautai ir nuotaikai. Ryškūs, sodrūs atspalviai pavers namus gyvesniais, tačiau tokioje aplinkoje kai kuriems žmonėms gali būti sunku susikaupti ar produktyviai dirbti. Pernelyg tamsios spalvos tiesiog pavers kambarį niūriu. Atminkite, kad prie sienų spalvų galima derinti kitas dekoro priemones: užuolaidas, pagalvėles, lovos užtiesalus. Tamsios medinės žaliuzės taip pat gali puikiai kontrastuoti ryškiame kambaryje. Tamsius atspalvius pagyvinkite ryškesniais akcentais ir atvirkščiai. Be to, rinkitės spalvas, kurios paveiks Jūsų emocijas taip, kaip norėsite. Pavyzdžiui, švelnesnių atspalvių mėlyna suteikia ramumo pojūtį ir tinka svetainei, o geltoną spalvą, spinduliuojančią džiaugsmu ir energija, rinkitės virtuvei ar valgomajam.

Tinkamai pasirinktos šviesos kontrolės priemonės, spalvos, netgi tvarkos palaikymas padės sukurti tiek skoningą, tiek harmoningą namų aplinką.

Priminkite sau geras emocijas

Tai nereiškia, kad turėtumėte gyventi praeitimi, tačiau daiktai, keliantys malonius ar džiaugsmingus sentimentus, tikrai gali praskaidrinti mintis. Įrėmintos nuotraukos iš kelionių, smulkios dovanėlės bei suvenyrai, prizas, kurį per pasimatymą laimėjote savo antrajai pusei ir daug kitų dalykų, sukeliančių šiltas ir teigiamas emocijas, naudinga paversti aiškiai matomais.

Nėra vieno universalaus būdo, kaip išsklaidyti niūrią ir miglotą nuotaiką, tačiau tuo mes ir esame žavūs. Mūsų išskirtinumas ir individualumas leidžia atrasti įvairius sprendimus. Nesvarbu, ar tai bus medinės žaliuzės, ar naujas baldas, – svarbiausia, kad namuose jaustumėtės savimi ir galėtumėte dalintis laime.

Roletai | Žaliuzės | Romanetės | Tinkleliai – Solemlux.lt

3 komentarai(-ų) “Nesijaučiate namuose laimingi? Įvertinkite aplinką!

  1. Laimė labai subtilus dalykas, jos niekur neįsigysi, gali tik susikurti. Aš jaučiuosi laiminga kai namuose tvyro gaiva ir švara. Grįžti po darbo, visur jauku, šilta, šalia šeima – ko daugiau gali reikėti?

  2. aš pastebėjau, kad namuose nesijaučiu gerai, jeigu juose tvyro netvarka, daug neišplautų indų, mėtosi daiktai belekur. tas pats ir balduose, kuo mažiau ir kuo minimalistiškesni..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE