Pagrindinis > Kitos temos > Beveik rimtai > Nešvaistykite pinigų brangiems nukalkinimo preparatams!

Nešvaistykite pinigų brangiems nukalkinimo preparatams!

 

Štai kokį būgną radau išardęs skalbimo mašiną, į kurią nuolat buvo pilamas labai žymios firmos nukalkinimo blefas_mpreparatas. Dauguma gausiai reklamuojamų kalkių naikiklių absoliučiai neveiksmingi, o kai kuriose situacijose net kenkia. Daugelyje skalbimo mašinų randu kažkokias gleives, panašias į želatiną. Labai jau man panašu į kažkokių bakterijų kolonijas. Ir labai panašu į tai, jog tos bakterijos maitinasi aliuminio oksidais. Tai reiškia, kad ėda pagrindines skalbimo mašinų būgnus laikančias konstrukcijas. Šioje nuotraukoje parodytas būgnas, kuris kaip tik ir aplipęs pastarosiomis gleivėmis. Tik štai labai gaila, kad tinklapyje niekaip negaliu perteikti „aromato“, sklindančio nuo šios substancijos. Todėl daugelis šeimininkių skundžiasi, jog skalbimo mašinose yra pašalinių kvapų. Tad ką daryti, kaip atsikratyti priklausomybės nuo žalingų įpročių pilti visokį šlamštą į savo skalbimo mašinas? Labai paprasta. Naudokitės senovine liaudies išmintim! 

Dar rugstis_mmočiutės žinojo, jog actas ar citrinos rūgštelė kuo puikiausiai nuvalo kalkes. Tad ir naudokimės tomis priemonėmis. Juolab jog citrinos rūgštelės pakelis kainuoja centus. Čia pateikiau paveikslėlį, kaip su citrinos rūgštele panaikinamos kalkės. Ši skalbimo mašina pabuvo pusdienį su maistine citrinos rūgštele ir rezultatas kaip ant delno. Švara… Ir čia tik pusdienis profilaktinio mirkymo po ilgamečio skalbimo mašinos naudojimo. Galima įsivaizduoti, kaip atrodytų būgnas, jei tai būtų atliekama, na, tarkim, vieną kartą per mėnesį. Esu užtikrintas, jog tokį būgną galėtute naudoti vietoj veidrodžio.

Tad būkime išmintingi ir nebūkime reklamų aukomis! Kaip skalbimo mašinų daktaras, turiu išrašyti kažkokį receptą, taigi štai jis!

 

 

 

Nukalkinimo receptas 

Ingredientai: 200 g citrinos rūgšties (dar žinomos kaip E330), 1 litras verdančio vandens.

Nukalkinimo procedūra: I būdas. Citrinos rūgštį ištirpiname verdančiame vandenyje. Nerekomenduoju citrinos citrinu_rrūgštį pilti tiesiai į skalbimo mašiną, nes grūdeliai nusės ant dugno ir ne visi ištirps, tad prarasime efektyvumą. O ištirpinę rūgštelę karštame vandenyje būsime užtikrinti, jog visa ji ištirpo. Tada tą tirpalą pilame į skalbimo mašiną. Ir dar pilame per skalbimo milteliams pilti skirtą vietą karšto vandens. Vandens reikia pripilti tiek, kad truputį apsemtų skalbimo mašinos durelių stiklą (aišku, skalbimo mašinos durelės turi būti uždarytos). Ir reikėtų visa tai palikti nakčiai, o ryte paleisti išpumpavimo funkciją, ir visas negeras skalbimo mašinos turinys stiklainisatsidurs kanalizacijoje. Tada paleisti skalavimo funkciją, kad išplautų rūgštelės likučius, ir nukalkinimo procedūra baigta. (Šio būdo minusas yra tas, kad nepatogu pilti vandenį per skalbimo milteliams pilti skirtą vietą). II būdas. Citrinos rūgštį ištirpiname verdančiame vandenyje ir supilame į skalbimo mašinos būgną. Tada paleidžiame virinimo programą ir sekame, kada pasišildys, ir prieš pat perplovimą išjungiame skalbimo mašiną iš elektros tinklo, kad neišpiltų rūgšties tirpalo lauk. Tada išjungtą skalbyklę paliekame nakčiai, o ryte, įjungus skalbimo mašiną į tinklą, ji tęs darbą ir pradės skalavimo programą. Reikia leisti skalbimo mašinai pabaigti programą. Ir nukalkinimas baigtas. (Šio būdo minusas yra tas, kad nepatogu sekti, kada prasidės praplovimas, kad neišpiltų rūgštaus vandens).

Pastaba. Jei vanduo labai kalkėtas, tai šią procedūrą atlikti reikia vieną kartą per savaitę, jei vanduo vidutinis – tai kartą per mėnesį. O jei vanduo beveik be kalkių, tai profilaktiškai nukalkinimą galima atlikti kas pusmetį.

Romas ŠIMANAUSKAS

www.remontininkas.lt

11 komentarai(-ų) “Nešvaistykite pinigų brangiems nukalkinimo preparatams!

  1. Nu jau su tokiais patarimais… Taip ir neatlaiko po to skalbimo mašinos, kai ne su pritaikytais dalykais bandot valyt.

  2. Perskalauju su actu ir audinius suminkstina ir nuo kalkiu apsaugo. Skalbdama patalyne idedu tiesiog i bugna du saukstus sodos ir pabalina tuo paciu.

  3. Aš tai po kelis kartus per dieną paspausdavau skalbimo režimą, būgnui apsisukus kelis kartus, vėl sustabdydavau. Taip rūgšelė visur patekdavo. Gal mašinai tai ir negerai, bet kvapas išnyko. O karštą vandenį į skalbiklio skyrelį pyliau per didelį piltuvėlį, skirtą benzinui į bakelį pilti.

  4. Vidutiniskai skalbiu karta i savaite. Sviesiems skalbiniams naudoju minkstikli is parduotuves, o ranksluosciams ir tamsiems, vietoje minkstiklio arba per puse, pilu acta. Ar teisingai elgiuosi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE