Pagrindinis > Dėmesio! > Reikalavimas nešioti atšvaitus – privalomas

Reikalavimas nešioti atšvaitus – privalomas

 

Siekiant gerinti saugumo situaciją keliuose, atkreipti eismo dalyvių dėmesį į padidėjusius pavojus tamsiuoju paros metu, akcentuojant būtinybę vairuotojams laikytis pareigų pėstiesiems, taip pat skatinti pėsčiųjų drausmingumą kelyje, iki gruodžio 16 d. vyksta sustiprinta minėtų eismo dalyvių kontrolė.             

Administracinių teisės pažeidimų ir eismo įvykių registro duomenimis, per šių metų vienuolika mėnesių šalies keliuose įvyko 383 transporto priemonių užvažiavimai ant pėsčiojo pėsčiųjų perėjose. Šiuose įvykiuose žuvo 27 pėstieji ir sužeisti 373 eismo dalyviai. Vien spalio–lapkričio mėnesiais registruoti 107 tokie eismo įvykiai: žuvo 6, sužeisti 94 eismo dalyviai.

Laikotarpiu, kai eismo sąlygas sunkina ilgas tamsusis paros metas, blogas matomumas, taip pat krituliai, slidūs keliai, į eismo įvykius daugiausia patenka ir juose nukenčia pėstieji. Nerimą kelia tai, kad pastaruoju metu transporto priemonių susidūrimai su pėsčiaisiais įvyksta nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose.

Policijos pareigūnai iki gruodžio 16 d. kontroliuos, kaip transporto priemonių vairuotojai laikosi pareigų pėstiesiems. Priemonės bus vykdomos prie šviesoforu reguliuojamų, taip pat nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų, gyvenvietėse, kaimo vietovėse, neapšviestuose kelių ruožuose, atkreipiant dėmesį į vietas, kur pėsčiųjų dalyvavimas eisme gali būti pavojingas.

Pareigūnai sieks atkreipti pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų, kitų eismo dalyvių dėmesį į atsakingumą kelyje, padidėjusius pavojus tamsiuoju paros metu, būtinybę naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Kartu šiems eismo dalyviams primins Kelių eismo taisyklių reikalavimus tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, kurie yra ne rekomendacinio pobūdžio, bet PRIVALOMI!

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE