Pagrindinis > Naujienos > Nevystančios gėlės

Nevystančios gėlės

 

Sveiki visi, mėgstantys rankdarbius. Šį kartą darbeliui naudosime tekstilę ir iš jos suksime nevystančias gėles.

Jums reikės: audinio (patarčiau naudoti liną ar medvilnę; galima naudoti įvairias audinių atraižas) žirklių, neilgų plonų šakelių, kokio nors indo, į kurį „sodinsime“ gėles, ir siauros permatomos lipnios juostos. Jeigu naudosite, kaip ir aš, durpinį vazonėlį, tai reikės ir akrilinių dažų.

Taigi pirmiausia nudažykite vazonėlį norima spalva ir palikite jį džiūti.

Dabar reikės susikarpyti audinį. Jį karpome maždaug 8 cm pločio ir 25 cm ilgio juostomis. Labai svarbi yra karpymo kryptis. Audinys turi būti sukarpytas įstrižai (dar vadinama „iš kampo“).

Kai jau turite pakankamai audinio juostų, galima pradėti sukti gėlių žiedus. Pasirinktą juostą perlenkiame pusiau ir pradedame sukti ant pagaliuko galo. Prieš sukimą aš audinio galą su lipnia juosta prisitvirtinu prie pagaliuko, kad vėliau nenuslystų visas žiedas.

Kai susuksite visą juostą, būtinai žiedo apačią gerai sutvirtinkite lipnia juostele, nes kitaip viskas gali išsivynioti.

Kai žiedas suformuotas, su šiek tiek siauresne žalia audinio juostele apsukite gėlės kotelį ir nepamirškite sutvirtinti abu juostelės galus, nes vėl gali viskas išsivynioti.

Tokių gėlių reikia pasigaminti tiek, kad jūsų indas būtų pilnas jų. Man patinka, kai gėlės būna įvairesnių spalvų, tada suformuota puokštelė atrodo žaismingiau.

Kai gėlių turite pakankamai, pradėkite formuoti puokštę. Tiesiog dėliokite gėles vieną prie kitos ir sutvirtinkite jas tarpusavyje lipnia juostele. Nepamirškite retkarčiais įterpti žalių lapelių.

Kai puokštelė sukomponuota, belieka ją „įmerkti“ į vazonėlį. Vazonėlio kraštus patepkite lipalu, o jei turite – karštais klijais, ir įdėkite puokštelę. Ji turėtų tvirtai stovėti vazonėlyje. Galima dar papuošti juostele, kaspinėliu ar natūralaus pluošto gija.

Štai ir turite nevystančių gėlių vazonėlį, kuris ilgai gali žydėti jūsų namuose ar būti puikia malonia dovanėle. Linkiu sėkmės kūryboje ir smagių idėjų!

Laura AUGUSTAITIENĖ

Autorės nuotraukos.

Nr. 19 (23), 2013 m. gegužės 11–17 d.

 

Komentaras “Nevystančios gėlės

  1. Gėlės kibirėliuose gali būti išskirtinė interjero detalė, kuria pagyvinsite savo namus ar biurą. Ši detalė suteikia aplinkai jaukumo ir spalvų, džiugina akis, todėl norintys pagyvinti savo patalpą tikrai gali pasirinkti gėlių dėžutėje variantą. Gražu kada į tokias įkomponuotos miegančios gėlės, kurios žydi keleta metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE