Pagrindinis > Dėmesio! > Nuo balandžio 10 d. viešose vietose dėvėti apsauginę kaukę – privaloma!

Nuo balandžio 10 d. viešose vietose dėvėti apsauginę kaukę – privaloma!

Vyriausybei karantiną pratęsus dar dviem savaitėms, iki balandžio 27 dienos, sugriežtinta ir apsauginių kaukių dėvėjimo tvarka. Nuo rytojaus, balandžio 10 d. visiems be išimties, einantiems į viešą erdvę, jas dėvėti – privaloma.

Viešose vietose, kur yra tikimybė turėti kontaktą su kitais žmonėmis, bus reikalaujama būti su kauke ar respiratoriumi, o jų neturintieji burną ir nosį galės prisidengti skarele, šaliku ar kita priemone.

Kaip taisyklingai užsidėti ir nusiimti kaukę?
prieš uždėdami kaukę, nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu arba dezinfekuokite su alkoholiniu rankų antiseptiku;
uždenkite burną ir nosį kauke ir įsitikinkite, ar tarp veido ir kaukės nėra tarpų;
venkite liesti kaukę; jei taip darote, dezinfekuokite arba nusiplaukite rankas su vandeniu ir muilu;
kaukę pakeiskite nauja, kai ji sudrėksta, ir nenaudokite tos pačios kaukės antrą kartą;
taisyklingai nusiimkite kaukę: suimkite už galinių raištelių (nelieskite kaukės priekio) ir nedelsdami išmeskite ją į uždarą šiukšliadėžę. Rankas dezinfekuokite arba nusiplaukite su vandeniu ir muilu.

❗️Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad karantino metu žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

❗️Seimui padidinus baudas, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE