Pagrindinis > Naujienos > Situacija Marijampolės ligoninėje labai rimta, tačiau valdoma

Situacija Marijampolės ligoninėje labai rimta, tačiau valdoma

Šiandien Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda kartu su Marijampolės ligoninės direktore Audrone Kuodiene surengė spaudos konferencija, kurios metu buvo aptarta susidariusi situacija dėl COVID-19 viruso plitimo ir situacijos valdymo sprendinių.

Pasak mero Povilo Isodos, situacija yra išties rimta, kadangi Marijampolėje jau 40 asmenų, iš jų – 12 mobiliajame patikros punkte (šiandien 6), 28 – ligoninėje (11 pacientų, 17 darbuotojų: 4 ūkio ir 13 medicinos), buvo nustatyta teigiama COVID-19 (koronaviruso) diagnozė. Situacija pablogėjo, kada balandžio 4 d. buvo fiksuotas pirmasis COVID-19 atvejis Marijampolės ligoninėje.

Nuo balandžio 4 d. užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo, tuo pat metu tik sužinojus apie pirmąjį užsikrėtusįjį Marijampolės ligoninėje buvo imtasi priemonių spręsti situaciją. Marijampolės savivaldybės administracija kreipėsi pagalbos į privačias šeimos klinikas, nes paaiškėjus, kad tarp užsikrėtusiųjų yra medicinos darbuotojų, pasijautė šių darbuotojų trūkumas. Taip pat buvo kontaktuota su įstaigomis, kurių veikla dėl karantino yra apribota, kad jų aptarnaujantis personalas galėtų laikinai padėti užtikrinti nenutrūkstamą darbą ligoninėje. Visiems sutinkantiems padėti siūlomas 100 proc. priedas. Į pagalbą nusprendusiems atvykti medikams suteikiamas apgyvendinimas.

Ligoninės direktorė A. Kuodienė patvirtino, kad pacientai ir darbuotojai, kuriems nustatytas COVID-19 virusas yra gydomi Kauno klinikinėje ligoninėje, o visi kurie turėjo kontaktą su šiais infekuotais asmenimis yra saviizoliacijoje.
„Rytoj turėtume gauti paskutinius tyrimų rezultatus. Tada matysime realią mūsų įstaigos situaciją“, – sakė A. Kuodienė.

Asmenys, kuriems buvo nustatyta teigiama COVID-19 diagnozė buvo apklausti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų ir taip buvo sudaromi jų judėjimo maršrutai. Judėjimo maršrutai visuomenės informavimo priemonėse buvo paskelbti šiandien. Visi asmenys, kurie NVSC specialistų žiniomis turėjo tiesioginį kontaktą su užsikrėtusias asmenimis apie tai buvo informuoti asmeniškai.

Kaip informavo Savivaldybės meras ir ligoninės direktorė šiuo metu apsauginių priemonių trūkumo įstaigoje nėra. Nuo pat karantino pradžios ligoninė ir pati spėjo įsigyti reikalingų priemonių, jų taip pat suteikė Savivaldybė, Vyriausybė bei geros valios Marijampolės bendruomenės žmonės.
Ligoninės direktorė taip pat akcentavo, kad šiuo metu gydymo įstaigoje yra gydomi tik tie pacientai, kuriems būtina priežiūra ir jie negali būti išleisti gydytis namuose savarankiškai. Nauji pacientai į Marijampolės ligoninę nėra priimami. Teikiama tik būtinoji skubi pagalba, nors, žinoma, kiekvieno paciento situacija yra vertinama individualiai.

„Dabar – svarbiausia suvaldyti grėsmę, kilusią žmonių sveikatai ir gyvybėms, užkirsti kelią galimam viruso plitimui, užtikrinti ligoninės veiklą ir reikalingą pagalbą žmonėms. Suprantame kilusios rizikos grėsmės ir imamės visų įmanomų priemonių situacijai suvaldyti. Po to, kai sumažinsime grėsmę ir suvaldysime situaciją – bus atliktas tyrimas ir atsakingų sprendimų priėmimas“, – besibaigiant spaudos konferencijai sakė Marijampolės meras Povilas Isoda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE