Pagrindinis > Naujienos > Nuskambėjo 8-oji kapelų šventė

Nuskambėjo 8-oji kapelų šventė

 

Daugeliui ištikimųjų renginių lankytojų  jau tapo tradicija birželio pirmąjį sekmadienį praleisti Šunskuose organizuojamoje kapelų šventėje – varžytuvėse „Ant tėvelio didžio dvaro“. Pripažinkim, jog Tėvo dienai mažai renginių Lietuvoje, tad, ne išimtis ir mūsų savivaldybė. O štai Šunskuose, kai prieš dešimtmetį seniūno pareigas pradėjo vykdyti Rimantas Lekeckas, užgimė puiki idėja – švęsti Tėvo dieną skambant kapelų atliekamai muzikai. Nedvejojant pirmoji šventė įvyko 2007 metais, sekančios šventės vyko kasmet, išskyrus 2010 – 2011 metus, kai sąlygas padiktavo finansinis sunkmetis. Nepaisant visų negandų, klausytojai kasmet džiaugiasi galėdami su savo šeimomis ir svečiais klausytis kapelų iš skirtingų Lietuvos vietovių. O jų būta įvairių: Šakiai, Vilkaviškis, Kalvarija, Lazdijai, Raseiniai, Birštonas, Jurbarkas, Kaunas ir t.t. Šiais metais koncertinėje programoje dalyvavo 4 kapelos iš Marijampolės savivaldybės ir Višakio Rūdos kapela „Šaltinėlis“. Organizatoriai visada siekia kuo didesnės atlikėjų įvairovės, tačiau save prilaiko, nes artėja 10-oji – jubiliejinė šventė, kuomet turėtų groti ypatingi kolektyvai iš kitų savivaldybių, regionų. Tuomet būtų pati didžiausia dovana klausytojams, o organizatoriai tik dar kartą galėtų įrodyti, kad regiono kultūra yra nuolat kintantis, tobulėjantis tradicijų ratas.

Jau kelinti metai į organizacinius darbus įsijungė Šunskų kaimo bendruomenė, kuri kartu su kultūrinių renginių organizatore rašo projektus, teikia paraiškas finansinei paramai gauti. Šią šventę remia Marijampolės savivaldybės administracija, Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centras, uždarosios akcinės bendrovės: „Arvi“, „Stevila“, „Medona“, „Provincijos mėsa“, Rima Klimavičienė, Justinas Lekeckas, IĮ „Daipa“, Irmanto Grigo ūkis, V.Giraičio įmonė, Jasiulevičių gėlių ūkis ir kt. Tai – ištikimieji šventės rėmėjai, be kurių negalėtume suorganizuoti puikios šventės. Informaciniai rėmėjai – Marijampolės televizija, laikraščiai „Suvalkietis“ ir  „Miesto laikraštis“ bei internetinis tinklapis „Mūsų savaitė“, tai mūsų nuolatiniai pagalbininkai viešinant renginio informaciją. Po ilgu rėmėjų sąrašu slypi gausus būrys nuoširdžių žmonių, kurie palaiko kultūrinius reiškinius ir prisideda prie jų puoselėjimo.

Dalyviams ši šventė – puiki proga sutikti bendraminčius bičiulius, aptarti ateities planus ir, žinoma, padovanoti savo muziką klausytojams. O varžytuvės jiems – tik smagus žaidimas. Na, o šiais metais varžėsi: Baraginės kapela „SVAJA“, vad. Antanas Maziliauskas, Valavičių kapela „Jungvala“, vad. Birutė Zavistauskienė, Marijampolės LUC kapela JOVARAI, vad. Albinas Venclovas, Tautkaičių kapela „Sūduva“, vad. Linas Penkaitis  ir Višakio Rūdos kapela „Šaltinėlis“, vad. Paulina Bastienė. Pagrindinį prizą – gyvą kalakutą laimėjo Baraginės „Svaja“, o paguodos prizas – keptas kalakutas buvo įteiktas svečiams iš Višakio Rūdos.

Dėkojame visiems dalyviams, už puikų koncertą, žiūrovams, už gerą nuotaiką, rėmėjams, už jų dosnumą.

Eglė ALENSKAITĖ,

kultūrinių renginių organizatorė

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE