Pagrindinis > Regione > Kultūra > O. Čirvinskienės naujųjų knygų sutiktuvės: stipri laiminga moteris ragina saugoti lietuviškas tradicijas

O. Čirvinskienės naujųjų knygų sutiktuvės: stipri laiminga moteris ragina saugoti lietuviškas tradicijas

Neseniai Marijampolės kultūros centre sutiktos dvi šiais metais išleistos žinomos marijampolietės verslininkės Onos Čirvinskienės, Onos Čirvinskienės mokymo centro įkūrėjos ir ilgametės vadovės, įvertintos reikšmingais apdovanojimais (ryškiausi iš jų – 2012 m. LR Seime įteiktas europinio lygio Edenauerio fondo apdovanojimas „Gausos žuvis“ už investiciją į žmogų, 2013 m. įteiktas Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medalis už visuomeninę veiklą miesto bendruomenei), knygos: „Kaip aš tapau laiminga moterimi“ ir „Saugokime lietuviškas tradicijas“ (iš viso O. Čirvinskienė jau išleidusi tris knygas).

Knygų sutiktuvių vakarą vedė visoje respublikoje žinomas kraštietis, režisierius, scenaristas Vytenis Pauliukaitis, kuris kartu su autore gausiai susirinkusiai publikai padėjo susipažinti su naujosiomis knygomis. „Knyga „Kaip aš tapau laiminga moteris“ verta filmo scenarijaus“, – tikino V. Pauliukaitis, akcentuodamas autorės atvirumą, drąsą pateikti savo nueitą gyvenimo kelią visiškai nepagražintą – su visai iškentėtais vargais, patirtomis nuoskaudomis ir didžiosiomis gyvenimo pamokomis. Išties ši biografinė knyga  – tai autorės išpažintis, teigianti, jog sėkmė neįmanoma be sunkaus darbo, nuolatinio tobulėjimo. „Svarbiausia – nebijoti kančios, vargo, didelio darbo, nes be to niekas neatsiranda, niekas nesukuriama“, – sako autorė, dabar save vadinanti laiminga moterimi, šią išmintį patvirtinusi savo patirtimi.

Knygą sutiko ir Marijampolės meno mokyklos violančelininkai, atlikdami prasmingą muzikos kūrinį.

Antrojoje O. Čirvinskienės knygoje – „Išsaugokime lietuviškas tradicijas“ –  kalbama apie lietuviškų tradicijų išaugojimą bei puoselėjimą. Autorė, remdamasi savo gyvenimo kelio patirtimi, pasakoja, kaip buvo švenčiamos pagrindinės metų šventės jos vaikystės, jaunystės metu, kaip kito požiūris į vienokias ar kitokias apeigas. Ypač didelis dėmesys skiriamas vestuvių tradicijų aprašymui. O. Čirvinskienė, pateikdama ir vestuvių senųjų tradicijų aprašymą iš Prezidento Kazio Griniaus sesers Onos Griniūtės-Bacevičienės prisiminimų, parodo, jog laikas nors daug ką keičia (papročius, apeigas), esminius dalykus (tokias vertybes kaip šeima, meilė, dora) reikia išsaugoti nepakitusius. Nenuostabu, jog šios knygos sutiktuvės buvo palydimos Kalvarijos folkloro kolektyvo „Giminės“ (vadovė A. Zavistauskienė) muzika ir dainomis. Knyga buvo sutikta ne tik su muzika, bet ir tradiciniu lietuvišku „karvojumi“.

Knygų autorę sveikino ne tik artimieji, draugai, bičiuliai, bet ir Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė, jos pavaduotojas Romualdas Makauskas, kiti žinomi asmenys.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE