Pagrindinis > Kitos temos > Padangų atsparumas vandeniui: kaip sumažinti akvaplanavimo riziką

Padangų atsparumas vandeniui: kaip sumažinti akvaplanavimo riziką

Lietingos ir drėgnos oro sąlygos yra iššūkis kiekvienam vairuotojui. Kiekvieno lietaus laikotarpio metu visi vairuotojai patiria didelę riziką dėl dar didesnės slidumo ir akvaplanavimo pavojų. Nors daugelis vairuotojų gali tiesiog atsiriboti nuo vairavimo blogų oro sąlygų metu, tačiau yra tokių, kurie turi vairuoti nepaisant tokių sąlygų, pvz., policijos pareigūnai, gelbėtojai arba greitoji pagalba. Todėl yra esminiai dalykai, kurių reikia atsižvelgti renkantis padangas, kad būtų sumažinta akvaplanavimo rizika ir užtikrintas geresnis saugumas.

Užtikriname saugumą

Pirma svarbi pastaba yra, jog mažas padangų protektorius yra susijęs su didesniu akvaplanavimo rizika. Protektorius yra padangos atsparumo sudėtinė dalis, kuri padeda pašalinti  vandenį nuo paviršiaus ir užtikrina geresnį sukibimą tarp padangos ir kelio negu lygiųjų protektorių turintys padangos. Didelis ir geras protektorius yra ypač svarbus drėgnų sąlygų metu, jų yra įvairaus dizaino ir formos, ir jų reikia atsižvelgti renkantis padangas.

Antra svarbi pastaba yra susijusi su padangų susidūrimo su vandeniu technine pusė. Padanga, kurioje yra daugiau H2O molekulių, reiškia, kad ji yra netinkamai pagaminta ir yra prastos kokybės. Padangos su geru kokybės indeksu ir įvairių apsaugų prieš vandenį yra labiau patvarios ir gali padidinti jūsų automobilio eksploatavimą drėgnu, lietingu oru ir sumažinti akvaplanavimo riziką.

Trečia svarbi pastaba yra susijusi su biochemijos apsaugomis padangose. Tai nepaprastai svarbi savybė, kuri padeda apsaugoti padangas nuo greito jų praradimo. Gerai suprojektuota ir gerai pasirinkta padanga, turinti įvairių apsaugų nuo cheminių junginių, druskų, alyvos ir kitų pavojų. Tai gali būti didelis pranašumas atsparumui vandeniui ir sumažinti  riziką.

Ketvirta svarbi pastaba yra: lietingais ir drėgnais orais būtina padidinti slėgį padangose, kad sukibimas su kelio danga būtų geresnis ir padanga būtų atsparesnė slinkimui. Tokiu būdu, užtikrinamas saugesnis vairavimas ir sumažinama akvaplanavimo rizika.

Penkta svarbi pastaba yra susijusi su tinkamu padangų pasirinkimu, atsižvelgiant į pagaminimo datą. Senos padangos gali sukelti rimtus neatskiri logistikos padarinius kelio dangoje. Tai daro didelę įtaką traukos jėgai ir sukibimo su kelio paviršiumi. Todėl būtina pasirinkti padangas su tinkama pagaminimo data ir laikyti jas tinkamai sandėliuojant – vengti saulės spindulių ir palaikyti sausumo sąlygas. Daugiau informacijos padangų pirkėjams rasite čia.

Atsargesnis vairavimo stilius būtinas

Esant šlapiam orui būtina sumažinti greitį, stabdyti palaipsniui ir staigiai nekeisti važiavimo krypties. Tai sumažina akvaplanavimo riziką ir padidina saugumą keliuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE