Pagrindinis > Dėmesio! > Paežerių dvare šią vasarą išgirsime ir pasaulines žvaigždes, ir jaunuosius talentus

Paežerių dvare šią vasarą išgirsime ir pasaulines žvaigždes, ir jaunuosius talentus

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus šią vasarą kviečia visus į jaunųjų atlikėjų festivalio „Karvelėli mėlynasai“ koncertus. Prie romantiškųjų Paežerių dvaro rūmų skambės vardai, kuriuos rekomenduojama įsiminti, nes po keleto metų juos gal matysime tik pasaulio scenų afišose.

Su Vilkaviškio kraštu susiję nemažai garsių kompozitorių ir atlikėjų. Tai kompozitoriai Emilis Mlynarskis, Česlovas Sasnauskas, Pijus Adomavičius, Algimantas Apanavičius, Algimantas Bražinskas ir kt. Dainininkai: Izabelė Blauzdžiūnaitė – Motiekaitienė, Juozas Babravičius, Gražina Apanavičiūtė, Edgaras Montvidas ir kt. Jų pirmieji žingsniai nebuvo patys lengviausi, ne visi turėjo, kas padėjo eiti muzikos keliu, kas rėmė jų studijas, ar laiku ir tinkamai įvertino talentą. Todėl festivalio tikslas – ne tik visuomenės kultūrinių poreikių tenkinimas, bet ir siekis padėti jauniesiems atlikėjams lengviau surasti savo auditoriją, garsinti jų vardus ir prisidėti prie pirmojo jų karjeros laiptelio.

Festivalio pavadinimas „Karvelėli mėlynasai“ – skirtas iškiliausiems Sūduvos krašto žmonėms: šio nuostabaus romanso tekstą parašė Tautiškos giesmės autorius Vincas Kudirka (gimęs Vilkaviškio krašte, gyvenęs Naumiestyje), muziką sukūrė kompozitorius Česlovas Sasnauskas (vargonavęs Vilkaviškyje), pirmasis atliko tenoras Juozas Babravičius (gimęs Vilkaviškio krašte).

Nepaprastai džiaugiamės, kad šio festivalio globėju tapo taip pat kraštietis, iš Kybartų kilęs vienas žymiausių pasaulio tenorų Edgaras Montvidas, kurio balsas skamba Londono karališkojoje „Covent Garden“ operoje, Milano „La Scala“, Paryžiaus Versalio rūmuose, Ciuricho, Vienos ir kitų didžiausių pasaulio miestų operose bei teatruose.

Festivalio metu skambės romantiška muzika, populiarioji klasika, kuriai abejingi nelieka net didžiausi skeptikai.

Liepos 4 d. įvyks festivalio atidarymo koncertas, kuriame išvysime ir festivalio globėją Edgarą Montvidą. Kartu su juo šią dieną koncertuos šakietė, LMTA magistrantė Vismantė Vasaitytė bei styginių kvartetas „Archi Quartett“.

Rugpjūčio 2 d. klausysime jauno ir ekspresyvaus kolektyvo medinių pučiamųjų kvinteto ,,NAIA“. Kartu su jais tą pačią popietę koncertuos ir LMTA studentai Emilija Finagėjevaitė, Laurynas Aksamitas bei jų mokytoja profesorė Irena Milkevičiūtė, koncertmeisterė Raminta Gocentienė. Į šį koncertą lankytojus priimsime nemokamai, kad kuo daugiau vilkaviškiečių ir svečių susipažintų su būsima savo krašto žvaigžde, operos soliste Emilija.

Rugpjūčio 16 d. koncertuos kamerinis muzikos ansamblis „Musica Humana“ (meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris) kurie pristatys labai jaunatvišką ir įdomų projektą kartu su broliais multiinstrumentininkais Bazarais: Motiejumi (klavišiniai), Mykolu (bosas) ir Benediktu (mušamieji).

Rugpjūčio 30 d. festivalį užbaigs vienas ryškiausių akordeonistų Lietuvoje,  daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų nugalėtojas ir prizininkas – Laimonas Salijus ir  VDU kamerinis orkestras (vadovė Rita Bieliauskaitė).

Laukiame Jūsų Paežerių dvaro sodyboje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE