Pagrindinis > Dėmesio! > Paežeriuose skambės J. Štrauso kūrybos perlai

Paežeriuose skambės J. Štrauso kūrybos perlai

Rugpjūčio 13-ąją Paežerių dvaro sodyboje skambės baigiamasis šių metų jaunųjų atlikėjų festivalio „Karvelėli mėlynasai“ koncertas. Jame išgirsime romantiškus, gyvenimo aistra pulsuojančius Johano Štrauso kūrinius, kuriuos atliks VDU kamerinis orkestras, diriguojamas Vytauto Lukočiaus, bei keturi jauni talentingi Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai: Andrius Apšega, Ieva Goleckytė, Monika Pleškytė ir Povilas Padleckis.

Pakilių melodijų kupinas „J. Štrauso kūrybos perlai“ koncertas jau tapo vizitine VDU kamerinio orkestro kortele. 2011-aisiais Kaune įkurtas Vytauto Didžiojo universiteto Kamerinis orkestras (vyr. dirigentas – Vytautas Lukočius) nuo pat įkūrimo pradžios stengiasi skleisti aukštąją kultūrą tiek lokaliai, tiek pasaulinėse scenose (Vokietija, JAV, Gruzija, Kipras). Orkestras nuolat ieško būdų užmegzti naujus ryšius su publika, stiprinti senus bei surasti novatoriškus sprendimus, išlikti įdomus ir telkti muzikinę bendruomenę. VDU kamerinis orkestras – dinamiškas orkestras, dirbantis su įvairių muzikos stilių kūrėjais bei atlikėjais ir puoselėjantis klasikinės muzikos tradicijas. Orkestro komanda taip pat rengia tarptautinį kamerinės muzikos festivalį AVANTI, kuriame klausytojai gali išgirsti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių atlikėjus, ruošiančius programas kartu su orkestru. Savo darbą VDU kamerinis orkestras įamžina ir muzikiniais albumais. Orkestras ne tik įrašinėja ir leidžia savo albumus, bet ir bendradarbiauja įrašant kitų kūrėjų bei atlikėjų muziką.

Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas baritonas Andrius Apšega – daugelio respublikinių ir tarptautinių dainavimo konkursų laureatas, TV projektų ir daugybės festivalių Lietuvoje bei užsienyje dalyvis, sukūręs jau ne vieną dešimtį vaidmenų įvairiuose operų ir kitų muzikinių spektaklių pastatymuose, apdovanotas LR Prezidento, Kultūros ministro bei Premjero padėkos raštais ir premijomis.

Taip pat Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė sopranas Ieva Goleckytė – Muzikos akademiją baigė prieš penketą metų, tačiau jos bagaže jau keliolika, daugiausia pagrindinių vaidmenų įvairiose operetėse, operose, miuzikluose. Solistė aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja klasikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Ieva Goleckytė yra keturiolikos tarptautinių konkursų dalyvė, iš kurių aštuoniuose tapo pirmosios vietos arba Grand Prix laureate. Keletą kartų apdovanota Lietuvos Respublikos Prezidento bei Kauno miesto savivaldybės padėkomis.  

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Monika Pleškytė – Tarptautinių konkursų laureatė, apdovanota Lietuvos ir užsienio premijomis bei Lietuvos Respublikos Prezidento padėkomis. Sukūrusi 13 vaidmenų, aktyviai koncertuoja Lietuvoje bei užsienyje, buvusi Varšuvos didžiojo nacionalinio operos teatro operos studijos narė, taip pat kuria vaidmenis Kauno ir Klaipėdos valstybiniuose muzikiniuose teatruose. 2020 m. LNOBT apdovanota „Metų Vilties“ apdovanojimu kaip jauniausia ir perspektyviausia operos teatro solistė.

Tenoras Povilas Padleckis – muzikinį kelią pradėjęs J.Gruodžio konservatorijoje, kur mokėsi vargonų klasėje, tačiau paviliotas dainavimo. Dainuoti pradėjo kaip baritonas, netrukus perėjo į tenorus. Tarptautinių ir respublikinių dainininkų konkursų dalyvis ir laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigęs prof. Virgilijaus Noreikos dainavimo klasę, įgydamas magistro laipsnį. Tobulinosi Italijoje pas garsų tenorą Gianfranco Ceccele. 2015 metais pradėjo dirbti Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, kuriame sukūrė eilę pagrindinių ir antro plano vaidmenų. Žymiausi vaidmenys: Almaviva, G.Rossini operoje ,,Sevilijos kirpėjas”, Makdufas, G.Verdi operoje  ,,Makbetas”, Grafas Cedlau, operetėje ,,Vienos kraujas”.

Koncertas „J. Štrauso kūrybos perlai“ vyks rugpjūčio 13 d. Paežerių dvaro sodyboje, pradžia 18 val. Bilieto kaina 10 Eur, 5 Eur.

Festivalio globėjas Edgaras Montvidas

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilkaviškio rajono savivaldybė, „Perlo parama“

Informaciniai rėmėjai: „Santaka“, „Suvalkietis“, „Sūduvos gidas“, „Mūsų savaitė“, Marijampolės televizija

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus informacija

Orkestras. Povilas Padleckis. Vytautas Lukočius. Monika Pleškytė. Ieva Goleckytė. A. Apšega. lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE