Pagrindinis > Kitos temos > Pagal kokias specifikacijas reikėtų išsirinkti nuo saulės akinius?

Pagal kokias specifikacijas reikėtų išsirinkti nuo saulės akinius?

Akiniai nuo saulės yra tikrai ne tik įvaizdžio detalė, bet ir apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių. Jeigu saulėtą dieną nusprendėte neužsidėti akinių, tai gali sukelti tam tikrus akių tinklainės uždegimus, kurie turės įtakos jūsų regėjimui. Tam, kad galėtumėte užtikrinti pilną apsaugą savo akims, renkantis nuo saulės akinius vertėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų.

Pilna apsauga nuo kaitrių saulės spindulių

Jau mums yra tikrai žinoma, jog saulė nuolat skleidžia mums nematomą ir nejaučiamą UV spinduliuotę, kuri turi nemažai įtakos mūsų akimis ir, žinoma, odai. Tiesa, kad mažomis dozėmis, saulė organizmui geba suteikti vitaminą D, tačiau per didelis jos kiekis gali sukelti smarkius odos nudegimus ar net odos vėžį. Odai yra skiriamos specialios priemonės, kurios padeda apsisaugoti nuo kaitrių saulės spindulių, o ką daryti su akimis? Vienintelis būdas yra kokybiški akiniai nuo saulės. Pirmiausiai, renkantis akinius nuo saulės reikėtų atkreipti dėmesį ne į jų dizainą, bet jų stiklui. Faktas, kad šiai dienai svarbu ir akinių dizainas, tačiau būtent stiklas gebės apsaugoti jus nuo kenksmingų saulės spindulių. Taip pat labai svarbu yra tai, jog jūsų pasirinktas stiklas turėtų kuo aukštesnę apsaugą jūsų akims. Geriausias apsaugos lygis yra UV – 400, kuris suteikia net 100 procentinę apsaugą nuo kenksmingų spindulių. Nuo saulės akinių apsaugos lygis nurodomas ant kiekvienų akinių etiketės. 

Tam, kad galėtumėte išsirinkti tinkamus akinius pagal jūsų akis, reikėtų atlikti regos testą. Akių klinika mielai suteiks jums šią paslaugą, o įvertinus jūsų regėjimo kokybę, bus galima išrinkti kokybiškus akinius nuo saulės. 

Geba užblokuoti pakankamai šviesos

Tiesa yra tokia, kad šiek tiek didesni nuo saulės akiniai yra ne tik stiliaus detalė, bet ir padeda išvengti didesnį kiekį UV spindulių. Tyrimais įrodyta, jog nuo saulės akiniai turėtų gebėti užblokuoti net nuo 70 iki 90 procentų matomos šviesos. Todėl turite būti atidus renkantis akinius – jeigu matuodamiesi pastebite, kad akiniai yra gana atitolę ir per kraštus įleidžia nemažai šviesos, tuomet šis variantas jums nėra tinkamas. Nuo saulės akiniai turi idealiai apgaubti akis, kad užtikrintų reikiamą apsaugą. Taip pat nuo saulės akinių stiklai turi būti pakankamai užtamsinti. Šį reiškinį galite patikrinti taip: užsidėkite nuo saulės akinius ir pažiūrėkite į veidrodį. Jeigu per akinius matosi akys, tuomet stiklai nėra per daug užtamsinti.

Kas yra poliarizuotas stiklas?

Tie, kas vairuoja automobilį arba yra plaukę valtimi, žino tą jausmą, kai įvairūs atspindžiai atsimušantys nuo įvairių paviršių sukelia itin nemalonų jausmą akims. Tam, kad šis atspindys nebūtų toks stiprus, poliarizuoti lęšiai padeda sumažinti šios šviesos patekimą į akis. Poliarizuotas stiklas yra naudingas ir žiemą, kai nuo sniego atsispindinti šviesa verčia mus prisimerkti. Taip pat poliarizuoti lęšiai yra laikomi viena iš geriausių ir kokybiškiausių priemonių, kuri padeda apsaugoti akis nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE