Pagrindinis > Namai > Būstas > Pagrindiniai patogaus čiužinio pasirinkimo kriterijai

Pagrindiniai patogaus čiužinio pasirinkimo kriterijai

Internete galima rasti daugybę skirtingų čiužinių pasiūlymų. Nieko nuostabaus, kad kiekvienas gamintojas akcentuoja savo produkcijos privalumus ir skatina įsigyti būtent ją. Taigi, kaip nepasimesti ieškant asmeniškai sau tinkamiausio varianto ir įsigyti išties patogų čiužinį?

Atidžiai įvertinkite lovos dydį

Tam, kad naujasis čiužinys suteiktų visapusišką komfortą, jis turėtų idealiai atitikti lovos dydį. Todėl prieš vykstant į saloną rekomenduojama tiksliai išmatuoti turimo baldo matmenis. Daugelis gamintojų siūlo visus standartinių dydžių čiužinius, skirtus viengulėms ir dvigulėms lovoms. Taigi, jei ieškote būtent tokio varianto, išsirinki tiktai nebus sudėtinga. Neįprastų matmenų lovoms dažniausiai reikalingi nestandartiniai čiužiniai. Jie gaminami pagal individualų užsakymą ir yra vienetiniai.

Atkreipkite dėmesį į čiužinio pralaidumą orui

Mūsų kūnas nuolat skleidžia šilumą, todėl svarbu atkreipti dėmesį, ar čiužinys yra pralaidus orui. Ši savybė gali padėti išvengti prakaitavimo naktį. Be to, tai leidžia užtikrinti optimalią kūno temperatūrą miego metu. Aukštos kokybės poliuretanas, naudojamas čiužinių sudėtyje, yra atvirų porų struktūros. Dėl šios priežasties jis gerai praleidžia orą ir greitai išgarina drėgmės perteklių.

Spyruokliniai čiužiniai taip pat puikus pasirinkimas. Speciali jų konstrukcija leidžia garantuoti patikimą oro cirkuliaciją. Todėl miego pagrindas išlieka maloniai vėsus ir gaivus. Dar geresnį tiek poliuretaninių, tiek spyruoklinių čiužinių pralaidumą orui užtikrina jų apačioje esantys tinkleliai. Taigi galima ne tik mėgautis komfortišku miegu, bet ir nesibaiminti dėl galinčio atsirasti pelėsio.

Pasirinkite tinkamą miego pagrindo kietumą

Dar vienas esminis patogaus čiužinio pasirinkimo kriterijus – kietumas. Įprastai jį lemia gaminio sudėtis. Vieni iš minkščiausių yra poliuretaniniai čiužiniai su viskoelastinės medžiagos sluoksniu. Jie ypač gerai prisitaiko prie kūno ir padeda palaikyti taisyklingą stuburo padėtį. Tokius čiužinius rekomenduojama rinktis lengvesniems žmonėms ir tiems, kurie mėgsta miegoti ant šono.

Spyruokliniai tiek standartiniai, tiek nestandartiniai čiužiniai įprastai būna kietesni. Todėl jie labiau tinka sveriantiems daugiau ir tiems, kurie dažniausiai guli ant nugaros. Tam, kad naujasis čiužinys maksimaliai atitiktų individualius poreikius, jei tik yra galimybė, patariama jį išbandyti gyvai salone. Taip busite tikri, kad priėmėte tinkamiausią sprendimą.

Apgalvokite čiužinio priežiūros aspektus

Sveika miego aplinka neatsiejama nuo švaros. Siekiant ją palaikyti, svarbu pasirūpinti reguliaria čiužinio priežiūra, kuri apima tiek jo vėdinimą, tiek valymą. Labai patogu, kai čiužinys turi nuimamą užvalkalą, kurį galima skalbti automatiniu būdu. Tai žymiai palengvina jo priežiūrą. Lovoje nuolat kaupiasi nešvarumai tiek iš aplinkos, tiek nuo mūsų kūno. Laikui bėgant jie sukuria palankią terpę dulkių erkučių atsiradimui. Tačiau profilaktiškas čiužinio užvalkalo skalbimas gali padėti išvengti tokios problemos.

Patogus miegas – tai ne prabanga, o būtinybė. Jeigu nakties metu jaučiate diskomfortą ir atsikeliate nepailsėję, galbūt metas įsigyti naują čiužinį? Pasinaudojus šiais patarimais, išsirinkti sau labiausiai tinkantį gaminį bus kur kas paprasčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE