Pagrindinis > Regione > Kultūra > Paroda ant namo sienos rodo prieškario Vilkaviškį

Paroda ant namo sienos rodo prieškario Vilkaviškį

Vilkaviškio miesto centre, ant parduotuvės sienos, atidaryta unikali paroda, atkeliavusi iš Izraelio žydų tautos muziejaus. Kadaise šis pastatas buvo gaisrinė. Dauguma miesto namų buvo mediniai, tad gaisrai buvo didžiulė , dažnai viską aplink niokojanti stichija. Vilkaviškyje prieš Pirmąjį pasaulinį karą daugiau nei pusė gyventojų buvo žydai. Jie draugiškai sugyveno su vietiniais krikščionimis, lenkais, lietuviais , rusais.

Vilkaviškiečių žydų Marijampolskio, Šelferio ir Lipskio pastangomis 1899 m. liepos 24 d. mieste susibūrė savanorių ugniagesių būrys. Jo nariai buvo buvo abiejų konfesijų miestiečiai. „Dievui garbė, artimui – pagalba“, – toks buvo savanorių ugniagesių šūkis. Tai tęsėsi iki lemtingosios 1941m. birželio 22 -osios dienos.

Parodoje  ant buvusios gaisrinės sienų atsispindi žydų savanorių ir miesto gyvenimo akimirkos. Vilkaviškio Garbės piliečio Ralph Salinger dėka šias nuotraukas perdavė Tel Avive įsikūręs žydų tautos muziejus, projektą finansavo Vilkaviškio žydų palikuonys, parodą parengė Vilkaviškio kultūros centras.

Autoriaus nuotraukose – buvusi gaisrinė ir ugniagesių komanda.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE