Pagrindinis > Regione > Kultūra > Tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas Malonny’8 vėl dovanos miestui įvairiaspalvius meno kūrinius bei kvies į kultūrinius renginius

Tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas Malonny’8 vėl dovanos miestui įvairiaspalvius meno kūrinius bei kvies į kultūrinius renginius

Aštuntus metus iš eilės vykstantis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny“ pradžią skelbs jau šį pirmadienį ir Marijampolei padovanos ne tik 5 įspūdingus meno kūrinius bet ir kupiną renginių savaitę. Šiais metais kartu su „Malonny“ tradicijos įkūrėju Ray Bartkumi savo darbus realizuos Niujorke gyvenantys menininkai Henrik Drescher ir WU Wing Yee, taip pat jau antrą kartą šiame projekte dalyvaujantis, Jungtinėje Karalystėje gyvenantis ir kuriantis, Philip Grisewood, kurio darbas puošia Poezijos parko prieigas. Ketvirtus metus iš eilės šalia užsienio menininkų savo kūrybos darbą įgyvendins ir vietos menininkas. Šių metų sienų tapybos konkurso nugalėtoja tapo marijampolietė Rūta Juškauskaitė, vertinimui pateikusi meno kūrinį pavadinimu „Aukšta įtampa“. Autorės darbas atspindi kūriniui parinktos vietos istoriją bei legendinės XX amžiaus aštuntojo ir devintojo dešimtmečių sandūroje susiformavusios britų muzikos grupės „Depeche Mode“ erą.

Sienų tapybos pleneras prasidės jau rugpjūčio 16 dieną (pirmadienį) ir truks visa savaitę iki rugpjūčio 22 dienos. Iš visų penkių simpoziumo dalyvių į Marijampolę tapyti savo darbo atvyksta menininkas Ray Bartkus, taip pat vietoje sutikti galima bus ir Rūtą Juškauskaitę. Atsižvelgiant į vis dar pasaulį sukausčiusios koronaviruso pandemijos situaciją menininkai Henrik Drescher, WU Wing Yee ir Philip Grisewood savo kūrybos darbus realizuos nuotoliniu būdu, pasikliaujant vietos menininkų savanorių pagalba, be kurių simpoziumas jau tapo neįsivaizduojamu. Tokiu netradiciniu būdu meno kūrinių realizacija vyko ir 2020 metais bei įrodė, jog menui nėra jokių ribų ir kliūčių bet kokioje situacijoje, nepaisant ir pandemijos.

„Per 7-erius simpoziumo metus Marijampolės miestui sukurti aukštą meninę vertę turintys darbai kasmet leidžia vis lengviau pasikviesti garsiausius viso pasaulio menininkus ir žinia apie Malonny vis labiau sklinda už Lietuvos ribų“, – džiaugiasi Ray Bartkus. Malonny valdybos prezidentas neabejoja, kad šiais metais sukurti 5 nauji meno kūriniai ne tik bus išskirtiniai, bet ir sukels įvairių diskusijų bei profesionalių menininkų įžvalgų, o taip pat puikiai įsiliest šalia jau esančių meno kūrinių.

Malonny’8 simpoziumas bus iškilmingai atidarytas modernios stilistikos perlu vadinamoje Marijampolės geležinkelio stotyje. Šioje išskirtinėje vietoje savo pasirodymą atliks džiazo virtuozai iš Jungtinių Amerikos Valstijų – grupė „Now We Are Here“, kurios priešakyje iš Lietuvos kilęs avangardistas, eksperimentinis būgnininkas, kompozitorius, dirigentas, grupės vadovas, Niujorke gyvenantis Dalius Naujokaitis bei saksofonistas Jonathon Haffner. Pasirodymo metu renginio dalyviai išvys ir Marijampolės pučiamųjų orkestrą bei elektroninės muzikos grupę Robotic Folk. Šiam performansui specialiai pakviesti atlikėjai sukurs ilgai įsimintiną reginį, o renginio vieta senovinėje traukinių stotyje – nepamirštamą pojūtį kiekvienam susirinkusiam. Iškilmingas atidarymo renginys įvyks jau šį pirmadienį.

Malonny organizatoriai taip pat kviečia dalyvauti visus išsiilgtuose ir  jau tradicija tapusiuose diskusijų forumuose, kuriuose bus ne tik pristatomi šių metų Malonny‘8 simpoziumo dalyviai, jų kūryba, taip pat diskusijų metu bus kalbama apie Malonny ir meno idėjų migraciją pandeminiu laikotarpiu, kylančius iššūkius bei atradimus, kaip tai paveikė meno pasaulį ir atvėrė naujus kūrybos realizavimo kelius. Antrojo forumo metu bus kalbama apie technologijų įtaką siekiant užtikrinti kokybiškas gyvenimo sąlygas bei visuomenės reakciją į vykstančius pokyčius. Taip pat išgirsime menininkų patirtis, susijusias su kūryba išmaniųjų technologijų pagalba, kalbėsime apie inovacijas Lietuvoje ir už jos ribų bei bus pristatomi nauji technologijų vėjai Malonny padangėje.

Tradiciškai simpoziumą užbaigs rugpjūčio 22 dieną vyksiantis Malonny’8 sienų pristatymas-ekskursija „Nuo paveikslo, prie paveikslo“, kurioje miesto svečiams ir gyventojams bus pristatomi tarptautinio meno ir architektūros simpoziumo Malonny‘8 metu sukurti meno kūriniai. Ekskursijoje iš pačių menininkų lūpų išgirsite kokią mintį simbolizuoja jų kūrybos darbas, taip pat išvysite kūrybinius pasirodymus, kurie dar geriau atskleis meno kūrinių idėjas.

Nuo 2014 metų vykstantis meno simpoziumas marijampoliečiams ir visai Lietuvai dovanoja išskirtinius kūrybos darbus, performansus netradicinėse miesto vietose bei diskusijų forumus, kuriuose dažnai gimsta idėjos naujiems projektams, įvairioms iniciatyvoms bei meno kūriniams. Šis meno simpoziumas neabejotinai tapo Marijampolės miesto vizitine kortele bei turistų traukos objektu ne tik lietuviams, bet ir užsienio turistams. Per 7 simpoziumo metus miestą papuošė 27 meno kūriniai, įskaitant ir 2016 metais Niujorko šviesos dizainerio Kacper Dolatowski ir Ray Bartkaus sukurtą šviesų instaliaciją miesto centre, kuri pagyvina ne tik čia vykstančius renginius, bet ir kiekvieną vakarą sukuria išskirtinę atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE