Pagrindinis > Regione > Kultūra > Paroda „Marijampolės savivalda 1990–2015“: žmonės, įvykiai, sprendimai

Paroda „Marijampolės savivalda 1990–2015“: žmonės, įvykiai, sprendimai

Savivaldybėje pristatyta Marijampolės kraštotyros muziejaus ir Marijampolės apskrities archyvo dokumentų ir fotografijų paroda „Marijampolės savivalda 1990–2015“. Paroda skirta po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dirbusių Savivaldybės tarybų veiklos 25-mečiui.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos, dokumentai, pasakojantys Savivaldos istoriją, kurią kūrė nuo 1990 m. kovo 24 d. išrinktos Marijampolės savivaldos institucijos. Pirmosios tarybos nariai padėjo politinės kultūros pamatus, nes vykę demokratiški rinkimai į savivaldybės tarybą suteikė daug galimybių ir kartu uždėjo didelę atsakomybę. Parodoje pristatoma marijampoliečių fotografų Romo Linionio, Ričardo Pasiliausko ir Kęstučio Jakubausko nuotraukose užfiksuota įvykius, žmones ir pokyčius atspindinti istorija.

Savivaldos atstovaujamosios institucijos pavadinimai metų bėgyje keitėsi: pirmoji išrinkta nuo 1990 m. kovo 24 d. – Marijampolės miesto Liaudies deputatų taryba, nuo 1990 m. balandžio mėn. – Marijampolės miesto taryba, nuo 1994 m. liepos mėn. – Marijampolės miesto savivaldybės taryba, nuo 2000 m. – Marijampolės savivaldybės taryba. Savivaldoje jau dirbo septynių kadencijų tarybų nariai.

Parodos atidaryme kalbėjęs Savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Valančius teigė, kad ši paroda parodo ketvirčio amžiaus savivaldos istorijos momentus, įrodančius, kad Marijampolėje, kaip ir visoje Lietuvoje, savivaldai teko daug išbandymų, tačiau kiekvieni rinkimai suteikia ne tik naujo pasitikėjimo, bet ir naujos atsakomybės.

Paroda sudomino esamus ir buvusius tarybų narius, savivaldybės administracijos darbuotojus ir marijampoliečius, nes joje užfiksuota daug įdomių įvykių, galima pamatyti, kaip bėgant metams keitėsi savivaldoje dirbę žmonės ir kokius pokyčius priimti sprendimai darė Marijampolėje.

Danguolės MICUTIENĖ,

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė      

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite