Balandžio 19 d. į Marijampolės kultūros centrą rinkosi kultūros kūrėjai ir skleidėjai. Minint pasaulinę kultūros dieną buvo įteiktos „Kultūros katės“ penkių kultūros nominacijų laimėtojams.
Marijampolėje tai pirmas kartas, kai įstaigos ir organizacijos galėjo siūlyti pretendentus nominacijoms gauti, o visuomenė galėjo pareikšti savo nuomonę, kuris iš nominantų yra labiausiai vertas vienos iš „Kultūros kačių“.
Kačių skulptūrėlės taip pat buvo pasirinktos neatsitiktinai: ko gera, jau visos Lietuvos gyventojai žino, kad atvykus į Marijampolę yra tiesiog būtina pamatyti žaviąsias P. Butlerienės skverelio kates arba leistis į septynių stebuklingų katinų medžioklę su fotoaparatu. Pamažu katė pavirto tikru Marijampolės simboliu, kuris garsina mūsų miestą, todėl Marijampolę garsinantiems kultūros kūrėjams apdovanoti nerastume geresnio simbolio nei žavios ir unikalios katės, kurias sukūrė stiklo meistrai.
„Koks pilkas ir liūdnas būtų gyvenimas, jei nebūtų jūsų, mieli kultūros kūrėjai. Aš nuoširdžiai džiaugiuosi jūsų veikla, kuri ne tik daro Marijampolę gražesnę, gyvesnę, tačiau ir skleidžia žinią visai šaliai, kad Marijampolėje kultūra stipri, gyva ir vis stebinanti. Kartais pagalvoju, kaip jums pavyksta vis atrasti naujų kultūros formų ir išpuoselėti jau tradicines. Pasaulinė kultūros diena – tai puiki proga padėkoti jums visiems už jūsų didžiulį indėlį į mūsų visų gyvenimą“, – sveikindamas susirinkusiuosius, kalbėjo Marijampolės meras Povilas Isoda.
Įteikdami nominacijas, gerų žodžių negailėjo ir Marijampolės savivaldybės vicemeras ArtūrasVisockis, Administracijos direktorius Karolis Podolskis, mero patarėja Agnė Pavelčikienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, laikinai einantis skyriaus vedėjo pareigas Nerijus Mašalaitis.
Pirmoji „Kultūros katė“ su nominacija „2021 metų kultūros darbuotojas“ atiteko Vaidai Masaitienei, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos vyriausiajai bibliotekininkei,už kūrybiškumą ir gebėjimą profesionaliai bei inovatyviai perteikti istorinę atmintį, iniciatyvumą rengiant ir įgyvendinant jaunimo kūrybinius saviraiškos projektus, už motyvuojantį iniciatyvų senjorams palaikymą, pažintinių ekskursijų maršrutų, skatinančių gilesnį miesto kultūros paveldo pažinimą, rengimą ir bendradarbiavimą juos organizuojant.
Antroji „Kultūros katė“ su nominacija „2021 metų sėkmingiausias kultūrinis projektas“ atiteko asociacijos „Trys plunksnos“ projektui „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj…“, įamžinančiam maestro Vytauto Kernagio atminimą, buriančiam šalies bardus ir dainuojamosios poezijos gerbėjus bei pristatančiam krašto kūrėjus. Projekto vykdytojai – Eglė Alenskaitė ir Rimantas Lekeckas.
Trečioji „Kultūros katė“ su nominacija „2021 metų kultūros inovacijos“ atiteko Zigmantui Baranauskui, Marijampolės kultūros centro kultūrinių renginių organizatoriui, už renginio „Eglutės įžiebimas 2021“ režisavimą ir Marijampolės miesto bendruomenei pateiktus video formatu sukurtus jumoristinius personažus: „Sraigė“, „Nenugalimasis ančiukas“, „Pinčiukas“, „Zombis“, „Grinčas“ bei inovatyviomis, pažangiomis formomis skatinant vaikų kūrybiškumo išlaisvinimą, naujų įgūdžių formavimą.
Ketvirtoji „Kultūros katė“ su nominacija „2021 metų etninės kultūros ir tradicijų puoselėtojas“ atiteko Vitai Gvazdaitienei, Marijampolės kultūros centro Liudvinavo skyriaus mėgėjų meno kolektyvo „Žalias sodas“ vadovei, už etninės kultūros ir mėgėjų teatro tradicijų puoselėjimą, senovinių papročių saugojimą ir etninių švenčių organizavimą.
Penktoji „Kultūros katė“ su nominacija „2021 metų kultūros mecenatas“ atiteko UAB „Mantinga“ (vadovas Mantas Agentas) už nuolatinį Marijampolės kultūros centro renginių mecenavimą.
Po apdovanojimų ceremonijos susirinkusieji galėjo mėgautis profesionalių teatrų festivalio „Perženk slenkstį“ Valstybinio jaunimo teatro spektakliu „Raudona“ (režisierius Valentinas Masalskis).