Pagrindinis > Kitos temos > Pasitikrinkite, ar žinote, kaip reikia išsirinkti tinkamą kuprinę

Pasitikrinkite, ar žinote, kaip reikia išsirinkti tinkamą kuprinę

Mokyklinė kuprinė yra vienas iš svarbiausių mokinių atributų. Štai kodėl kuprinės pasirinkimas mokyklai yra sunkus procesas, todėl reikia suprasti tam tikrus aspektus. Pasirinkimas negali būti pagrįstas vien tik išoriniu vaizdu, nes kuprinę vaikas nešios kiekvieną dieną, o tai daro tiesioginę įtaką laikysenai, todėl pirmiausia kuprinė turi būti ergonomiška ir patogi. Jei ieškote tokios mokyklinės kuprinės, pasirinkite kanceliarinesprekes.lt siūlomas kuprines, tuomet gerai pasirūpinsite kokybiška kuprine, kad užtikrintumėte vaiko patogumą ir sveikatą.

Mokyklinė kuprinė – kokia ji turi būti, kad atitiktų reikalavimus?

– Vienas iš svarbiausių kriterijų yra mokyklinės kuprinės svoris, tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į kitus dalykus: pradinės mokyklos mokinių kuprinės svoris neturi viršyti 700 gramų, o vyresnių klasių mokinių kuprinės svoris neturi viršyti 1000 gramų.

– Kuprinėje turėtų būti bent keli skyriai, kurie padeda daiktus geriau suskirstyti, išlaikyti tvarką ir greitai surasti daiktus, o ne juos netyčia sugadinti. Mokyklinėje kuprinėje turėtų būti du dirželiai šonuose ir rankenos. Mokyklinių kuprinių diržų ilgis turi būti reguliuojamas.

– Atstumas nuo diržo sujungimo taško iki viršutinės kuprinės dalies turi būti nuo 40 iki 45 cm, mokyklinės kuprinės diržo plotis turi būti nuo 3,5 iki 4,0 cm, o kitos dalys – ne mažiau kaip nuo 2,0 iki 2,5 cm.

– Atšvaitas turi būti įrengtas mokyklinės kuprinės išorėje. Mes taip pat pastebėjome, kad mokyklinių kuprinių ir jų komponentų dizainas turi užtikrinti, kad jie nepakenks vaikams, dėl to nesirinkite kuprinių, ant kurių pavaizduoti kardai, šautuvai ar muštynės.

– Leidžiant  vaikus į mokyklą, labai svarbu ugdyti jų savarankiškumą, mokyti tvarkingai nešioti mokyklines rankines ir kuprines. Tačiau labai svarbu, kad tėvai reguliariai tikrintų kuprinės turinį, ar vaikas tikrai nešasi tik  mokyklai reikalingus daiktus, nes papildomas svoris gali iškreipti stuburą. 

Pradinių klasių moksleiviai, ypač pirmokai, mėgsta prisidėti  įvairių žaislų, o gimnazijos mokiniai dažnai nešasi vadovėlius, kurių tą dieną nereikia ir juos gali tiesiog palikti mokyklos spintelėje.  Patikrinus kuprinės turinį, rekomenduojama ją pasverti. Optimalus visos kuprinės svoris neturėtų viršyti 10% mokinio svorio (pavyzdžiui, jei vaikas sveria 25 kg, kuprinė turėtų sverti 2,5 kg). Didžiausias leistinas pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15% vaiko svorio (pavyzdžiui, jei vaikas sveria 25 kg, kuprinės svoris neturi viršyti 3,8 kg).

Reikia atkreipti dėmesį, jog kuprinę privaloma nešioti taisyklingai

– Teisingas kuprinės pasirinkimas yra labai svarbus, tačiau taip pat svarbu teisingai nešioti kuprinę. Mokiniai dažniausiai kuprinę nešioja ant vieno peties ar rankos, o tai ypač populiaru tarp vyresnių klasių mokinių, tačiau tai kenkia vaiko laikysenai ir stuburui.

– Kuprinės diržai turi būti dedami ant abiejų pečių, nes kitaip stuburas pradės krypti į vieną pusę. Labai svarbu ir tinkamai sureguliuoti diržus, priklausomai nuo metų sezono, kad nebūtų nei per daug suveržti, nei per laisvi.

– Kuprinės turinys ir kuprinės svoris taip pat yra vienas iš laikysenos ir stuburo problemų rizikos veiksnių, todėl kuprinėje turėtų būti tik, pavyzdžiui, reikalingi tai dienai daiktai. Sportinę aprangą reikia nešioti atskirame sportiniame krepšyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE