Pagrindinis > Kitos temos > Patarimai, kaip priimti kūno pokyčius po gimdymo

Patarimai, kaip priimti kūno pokyčius po gimdymo

Nėštumas ir gimdymas yra labai ypatingi etapai moters gyvenime. Per šiuos etapus tenka patirti daug pokyčių, kurie susiję ne tik su gyvenimo būdu, bet ir kūno formomis. Vienoms pokyčius priimti lengva, o kitoms – deja, bet ne. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus, kaip galima lengviau priimti dažniausiai pasitaikančius kūno pokyčius.

Kūno pokyčiai po gimdymo

Kadangi nėštumo metu priaugama nemažai svorio, oda išsitempia ir prisitaiko prie svorio pokyčių. Praėjus kuriam laikui po gimdymo, neretai pastebima, kad pilvo raumenys prasiskyrę, o krūtinė praradusi elastingumą. Tai vieni dažniausiai pasitaikančių pokyčių. Žinoma, reikia atminti, kad kiekvienos moters kūno reakcija – individuali, todėl pokyčiai ne visada yra vienodi.

Patarimai, leisiantys priimti pakitusį kūną

Dėl pakitusios figūros gali sumažėti pasitikėjimas savimi, neigiamai veikiantis moters savijautą. Ekspertai pastebi, kad daugybė moterų po gimdymo išgyvena sumenkusios savivertės problemą, o kartais net nepasitenkinimą santykiais. Dėl to, žemiau pateikiame patarimus, kurie leis susigrąžinti pasitikėjimą savimi:

Bendraukite. Pajutus nemalonius jausmus dėl kūno, svarbiausia – neužsisklęsti savyje. Aiškiai iškomunikuokite mintis ir jausmus artimiesiems. Ieškokite įkvepiančių moterų, kurių istorijos leistų nusiraminti. Visgi, jeigu jaučiate, kad jau ilgą laiką negalite paleisti minčių – kreipkitės į specialistus, pavyzdžiui, psichologus.

– Skirkite laiko sau. Norint iš naujo pamilti save ir savo kūną, rekomenduojama skirti kokybiško laiko sau. Suprantama, kad gimus vaikui, laisvo laiko – visai nedaug. Tačiau, aiškiai iškomunikavus savo poreikius, artimieji supras ir padės surasti laisvo laiko. Jo metu galite pasilepinti masažais ar paskaityti mėgstamą knygą, atlikti mankštą.

– Jei nepavyksta „susidraugauti“ su nauju kūnu, konsultuokitės su plastinės chirurgijos specialistais. Kai kurios moterys gali visai nepriimti figūros pokyčių, todėl vienintele išeitimi lieka plastinės operacijos. Pavyzdžiui, krūtų pakėlimas gali sugrąžinti stangrią krūtinės formą, pilvo plastika – atgauti pilvo lygumą, o riebalų nusiurbimas – padailinti kūno linijas.

Taigi, svarbiausia – komunikuoti. Tik aiškiai išsakius savo mintis ir poreikius, galima pradėti judėti link pasikeitusių kūno formų priėmimo. Žinoma, kai kuriuos pokyčius galima susigrąžinti sportu ir sveika, subalansuota mityba, tačiau yra atvejų, kai natūralūs būdai nepadeda. Tokiais atvejais, plastinės operacijos – vienas efektyviausių būdų susigrąžinti pasitikėjimą savimi.

Motinystė – vienas iš didžiausių gyvenimo džiaugsmų. Žinoma, kartu su džiaugsmu kartais tenka išgyventi ir nemalonius jausmus dėl pakitusių formų. Svarbu neskubėti, leisti sau atsistatyti, neužsisklęsti savyje. Atsižvelgus į aukščiau minėtus patarimus, galima susigrąžinti ne tik pasitikėjimą savimi, minčių ramybę, bet ir pamažu – norimas kūno linijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE