Pagrindinis > Dėmesio! > Po dvejų metų pertraukos vėl skelbiamas konkursas „Kamštelių vajus‘2019“!

Po dvejų metų pertraukos vėl skelbiamas konkursas „Kamštelių vajus‘2019“!

Gegužės  29 d. 11 val. Jaunimo ir vaikų edukacijoms skirtoje stovyklavietėje „Gervių lizdas“ (Trakų rajonas, Gerviniai 4) vyks šių metų konkurso paskelbimo renginys. Jo metu konkurso organizatoriai žada parodyti pirmąjį kamštelių perdirbimo žingsnį – jų malimą į smulkius gabalėlius.

Konkurso sumanytoja, aktyvi visuomenės veikėja Birutė Jakučionytė pasakoja:  „Kamštelių vajus“ 2012 – 2016 tikrai buvo labai populiarus ir jame noriai dalyvavo šimtai mokymo įstaigų, tūkstančiai vaikų ir suaugusių. Visus surinktus kamštelius priduodavome perdirbti, tačiau perdirbėjai nebuvo jais patenkinti. Nors HDPE plastikas, iš kurio pagaminti kamšteliai, yra geras, bet tarp vaikų surinktų plastiko kamštelių pasitaikydavo ir daug metalinių. Jie gadindavo įrengimus. Tai buvo viena iš lemiamų priežasčių prieš du metu konkursą sustabdyti. Tačiau šią žiemą man kilo nuostabi idėja, kaip surinktus kamštelius perdirbti ir ką iš jų galima pagaminti, todėl nusprendžiau ją įgyvendinti. Vėl skelbiam konkursą, kviečiam rinkti kamštelius.  Perrinkę ir susmulkinę,  vėliau iš jų gaminsime žaidybines detales, vėl gi, skirtas vaikų edukacijoms. Visą procesą bus galima stebėti – sukursime plastiko perdirbimo edukaciją, vesime paskaitas, rodysime visą procesą.“

Konkurso „Kamštelių vajus‘2019“ dalyviai kviečiami artimiausius pusę metų rinkti gamtoje, gatvėse išmėtytus plastikinius butelių kamštelius, o spalio – lapkričio mėnesiais konkurso autobusėlis važiuos per Lietuvą ir juos surinks, tuomet kamšteliai bus perdirbti į žaidybines detales,  skirtas edukacijoms ir laisvalaikio užimtumui. Visi, norintys dalyvauti konkurse, turės prisiregistruoti iš anksto – tam bus skirtas visas rugsėjo mėnuo.  Konkurso dalyviai ir daugiausia kamštelių surinkę komandos bus apdovanotos dovanomis ir prizais. „Kamštelių vajus‘2019” apdovanojimų renginys vyks lapkričio 23 d. Vilniuje. Daugiau apie konkurso eigą, jo taisykles galite paskaityti www.kamsteliuvajus.lt

Konkurso organizatoriai primena, kad rinkti reikia HDPE plastiko kamštelius, žymimus skaičiumi „2”.

Respublikinio konkurso „Kamštelių vajus’2019” starto renginys vyks gegužės 29 d., 11 val. stovyklavietėje „Gervių lizdas“, Trakų rajonas, Gerviniai 4.

Renginio metu vyks paskaita apie plastiko perdirbimą, kamštelių malimas, bus galima apžiūrėti Ąžuolų jaunuolyną, kuriame praeitą rudenį jau pasėta dešimt tūkstančių gilių ir iš daugiau nei tūkstančio vazonų suformuota penkių ąžuolo lapų karūna.

Daugiau informacijos apie konkursą ieškokite   www.kamsteliuvajus.lt, www.ekodaiktai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE