Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Posėdžiavo Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties stebėtojų taryba

Posėdžiavo Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties stebėtojų taryba

 

Šiandien posėdžiavusi Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties stebėtojų taryba sprendė klausimą dėl praėjusį mėnesį įvykusio incidento, kuomet greitosios medicinos pagalbos stoties ekipažas pakeliui į Kauno klinikas su pacientu padarė tris neplanuotus sustojimus asmeniniais reikalais.

Posėdžio metu apie susiklosčiusią situaciją savo pastebėjimus pateikė Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Alvydas Dirsė, akcentuodamas, jog po incidento buvo sušauktas Slaugos tarybos posėdis, kuriame buvo svarstytas slaugytojos elgesys. Pagal galiojančius teisės aktus, esant pirmam nusižengimui, slaugytojai buvo skirtas įspėjimas, kuriam pasikartojus darbuotoja būtų atleidžiama iš darbo. Pretenziją rašiusiai gyventojai buvo išsiųstas atsiprašymas ir informacija, kad pretenzijoje nurodytai slaugytojai yra paskirta nuobauda.

Situacija posėdžio metu buvo aptarta ir su įstaigos profesinės sąjungos pirmininke Rasa Vaičiūnienė, kuri pažymėjo po šio atvejo pablogėjusį mikroklimatą įstaigoje.

Stebėtojų tarybos pirmininkas Artūras Visockis, kaip vieną esminių įstaigos problemų įžvelgė kontrolės maršrutams trūkumą. Tarybos narė Svajonė Rainienė akcentavo darbuotojų kvalifikacijos kėlimo trūkumą.

Po ilgų diskusijų ir svarstymų Stebėtojų taryba pateikė keletą siūlymų, kuriuos teiks Marijampolės savivaldybės merei:

  • Įstaigoje turi būti sudarytas aiškus ir konkretus veiksmų planas, kaip bus šalinamos panašaus pobūdžio situacijos. Planas turi būti suderintas su Stebėtojų taryba;
  • Turi būti užtikrinta greitosios medicinos pagalbos automobilio maršrutų kontrolė. Neužtenka vien tik matyti kur vyksta ekipažų judėjimas, turi būti galimybė, esant nukrypimams, sustabdyti.
  • Įstaigoje turi atsirasti nauja kvalifikacijos kėlimo sistema, atitinkanti visus šiuolaikinės greitosios medicinos pagalbos teikimo standartus ir sudarytos sąlygos visiems darbuotojams dalyvauti joje;
  • Įstaigoje būtina atlikti psichologinio klimato vertinimą, kad būtų suteikta pagalba ten dirbantiems.

Komunikacijos skyrius

Komentaras “Posėdžiavo Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties stebėtojų taryba

  1. Tik jau nejuokinkit su tokiom išvadom. Visiem aišku kas ir kaip vyksta. Pasigalvokite, kodėl nepakovojot už GMP dispečerinės atidavimą Panevėžiui ir nebus klausimų kaip sukntroliuoti maršrutus ir t.t. ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE